CASE STUDY

Jak wykorzystać monitoring mediów do napędzania wzrostu w branży kryptowalut

Waleria Pągowska
April 12, 2023
12 min read

Podsumowanie

Studium przypadku dotyczy Cryptiony, platformy kryptowalutowej, która oferuje system raportowania podatkowego, automatyzujący obliczanie i raportowanie podatków od kryptowalut.

Hanna Milczarek, dyrektor ds. marketingu, odpowiada za zarządzanie reputacją firmy w internecie oraz aktywność rynkową. Aby odnieść sukces, korzysta z narzędzia do social listeningu, Brand24, aby zarządzać współpracami z mediami, monitorować wzmianki na różnych kanałach mediów i zapobiegać potencjalnym sytuacjom kryzysowym. Dodatkowo, Hanna monitoruje słowa kluczowe związane z dziedziną zainteresowań firmy, co pomaga jej zidentyfikować potencjalnych klientów i nowe możliwości współpracy.

Poprzez monitorowanie działań konkurentów, Cryptiony udoskonaliło swoją ofertę, co przyczyniło się do zwiększenia satysfakcji i retencji klientów. W rezultacie Cryptiony było w stanie poprawić swoje usługi i nawiązać nowe partnerskie współprace.

500x

większy zasięg działań online platformy w ciągu dwóch lat

10

nawiązanych współprac z influencerami

12600%

wzrostu liczby wzmianek na temat Cryptiony w internecie w ciągu dwóch lat

1. O kliencie

We spoke with:

Hanna Milczarek
Dyrektorka ds. marketingu w Cryptiony

Cryptiony

Cryptiony to platforma kryptowalutowa, która pomaga użytkownikom skutecznie zarządzać swoimi inwestycjami. Dostarcza klientom system raportowania, który automatyzuje proces obliczania i raportowania podatków od kryptowalut. Dzięki Cryptiony, użytkownicy nie muszą martwić się skomplikowanym i czasochłonnym zadaniem ręcznego obliczania swoich podatków od kryptowalut. Korzystając z platformy, klienci mogą być na bieżąco z ich obowiązkami finansowymmi i skupić się na rozwijaniu swojego portfela kryptowalut z pewnością, że ich podatki są dokładnie i skutecznie rozliczone.

Hanna Milczarek jest dyrektorką ds. marketingu w Cryptiony. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży technologicznej i udowodniony dorobek w zakresie wzrostu i zaangażowania zarówno w firmach B2B, jak i B2C, wykorzystując różne kanały i strategie marketingowe. Jako CMO w Cryptiony, Hanna odpowiada za opracowanie i realizację strategii marketingowej platformy, nadzór nad zarządzaniem marką, a także za wysiłki w zakresie pozyskiwania i utrzymywania użytkowników. Przekazała nam cenne informacje na temat korzyści płynących z social listeningu, które każdy może wykorzystać w swojej firmie i branży.

Dane zebrane przez Brand24 zdecydowanie pomagają w polepszeniu usługi - śledzimy opinie i sugestie użytkowników. Dzięki temu wiemy, kto na Youtube porusza temat rozliczeń podatku od kryptowalut i nawiązujemy współprace, pokazując korzyści związane z automatyzacją w tym zakresie.

Hanna Milczarek

Dyrektorka ds. marketingu w Cryptiony

2. Problem

Hanna stanęła przed znaczącym wyzwaniem polegającym na śledzeniu reputacji firmy w internecie i monitorowaniu aktywności rynkowej.

Wraz z szybkim rozwojem obszaru kryptowalut, coraz trudniej było dla Hanny być na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku i monitorować dyskusje na temat ich platformy.

Rynek kryptowalut jest bardzo konkurencyjny, a przewaga nad konkurentami i nadążanie za trendami były kluczowe dla sukcesu Cryptiony. Jednak z tak wieloma graczami na rynku, trudno jest śledzić wszystkie istotne informacje i wskazówki.

Ponadto, wraz z rozwojem mediów społecznościowych i forów internetowych, coraz ważniejsze stawało się monitorowanie tego, co mówi się o Cryptiony w internecie. Negatywne komentarze lub opinie mogą mieć znaczący wpływ na reputację firmy i mogą potencjalnie odstraszyć możliwych użytkowników lub inwestorów od korzystania z platformy.

Wyzwaniem Hanny było zdobycie wglądu w trendy rynkowe, aktywność konkurentów i reputację platformy w internecie, jednocześnie nadążając za szybko zmieniającym się rynkiem kryptowalut. Było to zadanie wymagające kompleksowego i strategicznego podejścia do social listeningu.

3. Rozwiązanie

Zarządzanie reputacją online

Do działań zespołu należy m.in. zarządzanie reputacją online w przestrzeni kryptowalut. Hanna skupia się przede wszystkim na Twitterze, gdzie odbiorcy są bardzo aktywni. Aby poprawić relacje z klientami, wpadła na rozwiązanie wykorzystania narzędzia do monitoringu mediów, aby śledzić wzmianki o marce online. Brand24 było szczególnie przydatne w zarządzaniu współpracami PR-owymi i śledzeniu wzmianek na różnych kanałach mediów. Dzięki projektowi ustawionemu na słowo kluczowe "Cryptonity", zespół mógł łatwo zbierać, analizować i odpowiadać na każdą zebraną wzmiankę za pomocą narzędzia.

Reputation Score

Reputation Score dla platformy Cryptiony. Źródło: Brand24

To pomogło Hannie i jej zespołowi w angażowaniu się w rozmowy na temat firmy, odpowiadaniu na zapytania dotyczące opodatkowania i zniżek oraz gaszeniu potencjalnych pożarów, które mogłyby zaszkodzić reputacji firmy. Dzięki narzędziu do social listeningu Hanna mogła zapobiec sytuacjom kryzysowym i utrzymać pozytywny wizerunek Cryptiony. Zauważyła, że w innym przypadku śledzenie wszystkich wzmianek o firmie online byłoby niemal niemożliwe. Dzięki Brand24 zespół mógł łatwo zarządzać reputacją platformy i skupić się na rozwijaniu obecności marki firmy w internecie.

Szukamy wzmianek o naszej marce, żeby zapobiec sytuacjom kryzysowym, na czas gasić pożary i angażować się w ważne rozmowy dotyczące naszej działalności.

Hanna Milczarek

Dyrektorka ds. marketingu w Cryptiony

Analiza rynku

Oprócz wykorzystania social listeningu do zarządzania reputacją online Cryptiony, innym rozwiązaniem, które wprowadziła Hanna, było monitorowanie słów kluczowych związanych z ich dziedziną zainteresowania, takich jak "podatek od kryptowalut". Pomogło to jej zespołowi zidentyfikować, kto o tym mówi, jakie media są zainteresowane tą dziedziną i z kim mogą potencjalnie współpracować.

screenshot

Jako firma B2B oferują usługę zarządzania zobowiązaniami podatkowymi klientów dla kancelarii prawnych, kancelarii podatkowych i biur rachunkowych. Jeśli Hanna zobaczy, że kancelaria podatkowa opublikowała artykuł na temat opodatkowania kryptowalut, oznacza to, że są potencjalnymi klientami ich usług. Przez monitorowanie słów kluczowych Hanna może śledzić i identyfikować nowe możliwości współpracy, co pomaga Cryptiony w rozwoju ich biznesu i utrzymaniu platformy na szczycie.

Analiza rynku zdecydowanie zwiększa ilość współprac, co przekłada się na wyniki biznesowe. Dzięki Brand24 nawiązaliśmy około dziesięciu współprac z Influencerami.

Hanna Milczarek

Dyrektorka ds. marketingu w Cryptiony

Analiza konkurencji

Poprzez monitorowanie i analizowanie działań firm o podobnym profilu zespół Cryptiony był w stanie zdobyć cenne wskazówki na temat trendów na rynku i bolączek potencjalnych klientów. Badając strategie, ceny i wysiłki marketingowe swoich konkurentów, zespół mógł dostosować rozwiązania tak, aby pozostać konkurencyjnym na rynku.
Screenshot

Przykład negatywnego komentarza na temat konkurencji. Źródło: Brand24

Pomogło to w udoskonaleniu oferty i lepszym zaspokajaniu potrzeby swoich klientów, co ostatecznie doprowadziło do zwiększenia satysfakcji i retencji klientów. Dzięki analizie konkurencji Hanna mogła utrzymać Cryptiony na czele w ciągle zmieniającym się świecie kryptowalut i pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami w branży.

Monitorujemy zagraniczną konkurencję, co pomaga nam zrozumieć ich pain-points i tym samym usprawnić naszą usługę.

Hanna Milczarek

Dyrektorka ds. marketingu w Cryptiony

4. Wyniki

Efekty tych działań były istotne dla Cryptiony.

 Korzystając z narzędzia do media monitoringu i platform analitycznych, Hanna była w stanie śledzić rozmowy o Cryptiony w internecie i zdobyć wgląd w to, jak użytkownicy postrzegają markę. Pomogło jej to zidentyfikować obszary wymagające poprawy i opracować ukierunkowane strategie przekazu i treści. Zespół był w stanie wykorzystać opinie klientów do poprawy usługi i odpowiednio dostosować swoje rozwiązania. Dzięki holistycznym działaniom marketingowym popartym monitoringiem mediów udało im się w ciągu dwóch lat znacznie (niemal 500-krotnie) zwiększyć swój zasięg i ilość wzmianek.

Zestawienie wyników Cryptiony z pierwszego miesiąca korzystania z Brand24 (marzec 2021) z aktualnymi wynikami (marzec 2023).

Dodatkowo, wykorzystując Brand24, Hanna była w stanie śledzić, co robią konkurenci Cryptiony i zidentyfikować potencjalne możliwości wzrostu i ekspansji. Mogła również zrozumieć bolączki potencjalnych klientów Cryptonity i dokonywać zmian, aby lepiej adresować te problemy.

Zespół zanotował również sukces w nawiązywaniu nowych partnerstw. Dzięki strategii słów kluczowych identyfikującej kluczowych graczy w przestrzeni podatkowej kryptowalut, udało im się nawiązać współpracę z influencerami i innymi osobami promującymi ich usługi. Dzięki wysiłkom udało im się nawiązać około 10 partnerstw z influencerami.

Te działania wpłynęły na poprawę wyników biznesowych, w tym na zwiększenie liczby partnerstw i większą efektywność we wsparciu klientów w radzeniu sobie ze złożonościami podatkowymi kryptowalut. W efekcie zwiększyła się świadomość marki i zaangażowanie, a także wprowadzona została bardziej świadoma i skuteczna strategia marketingowa dla platformy.

Główną korzyścią dla mnie jest to, że Brand24 dokonuje rzeczy niemożliwych, takich jak monitorowanie wszystkich wzmianek i relacji związanych z naszą marką i naszymi słowami kluczowymi.

Hanna Milczarek

Dyrektorka ds. marketingu w Cryptiony

5. Rekomendacje

Nadal nie jesteś pewien, jak te rozwiązania mogą przełożyć się na działania twojej firmy? Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci poprawić swoją strategię marketingową:

1. Korzystaj z narzędzi do social listeningu, aby zarządzać reputacją w internecie: Narzędzie do media monitoringu, takie jak Brand24, może pomóc firmom śledzić wzmianki o swojej marce w internecie i angażować się w rozmowy z klientami, odpowiadając na zapytania i skargi oraz gasząc potencjalne pożary, które mogą negatywnie wpłynąć na reputację.

Screenshot wykresu sentymentu

Wykres sentymentu dla platformy Cryptiony. Źródło: Brand24

2. Monitoruj słowa kluczowe związane z branżą: Śledząc słowa kluczowe związane z dziedziną działalności, firmy mogą zidentyfikować potencjalnych klientów i nowe możliwości współpracy. Pomaga to poszerzyć ich działalność i pozostać kluczowym graczem.

Projekt "podatek od kryptowalut" dla konta Cryptiony. Żródło: Brand24

3. Korzystaj z narzędzi do monitoringu mediów, aby zarządzać współpracą PR: Narzędzie do słuchania społecznego, takie jak Brand24, jest szczególnie przydatne w zarządzaniu współpracą PR i śledzeniu wzmianek na różnych kanałach mediów. To pomaga firmom utrzymać pozytywny wizerunek i zapobiegać sytuacjom kryzysowym.

Najpopularniejsze źródła i strony dla projektu "Cryptiony". Żródło: Brand24

4. Przeprowadź analizę konkurencji: Śledząc i analizując działania konkurentów, firmy mogą zdobyć cenne wglądy w trendy rynkowe i problemy ich klientów. To pomaga dopracować ofertę i lepiej zaspokajać potrzeby użytkowników, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia satysfakcji i retencji klientów.

Screenshot

Porównanie działań Cryptiony i konkurenta. Żródło: Brand24

5. Wykorzystaj informacje zdobyte dzięki monitoringowi rynku i analizy konkurencji: Korzystając z tych danych, firmy mogą dostosować swoje rozwiązania, aby pozostać konkurencyjnymi na rynku, nawiązać nowe partnerstwa i współprace oraz dopracować swoje oferty, aby lepiej zaspokajać potrzeby klientów.

Hi!

W Brand24 naprawdę lubimy słuchać historii sukcesu naszych klientów. To upewnia nas o użyteczności narzędzia i napawa nas dumą, że możemy być wsparciem w działaniach marketingowych i sprzedażowych.

Jednocześnie pozwala to zainspirować innych do wypróbowania pełnego potencjału monitoringu internetu.

Może i Ty korzystasz z Brand24 w swojej codziennej pracy i chcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze światem. Jeśli tak, napisz do mnie!

Frame 75
Waleria Pagowska
Product Marketing Specialist