10 rozszerzeń do przeglądarek dla social media managera

Aneta Głowacka Aneta Głowacka
June 10, 2017 ・ 3 min read

Media społecznościowe to Twoje miejsce pracy? Rozszerzenia przeglądarek znacząco zmienią Twoje codzienne nawyki, zaoszczędzą Twój czas i wysiłek.

Sprawdź poniższą listę 10 rozszerzeń, które będą pomocne dla każdego marketera social media.

Użyteczne wtyczki do przeglądarek

1. Giphy

Nie korzystamy z gifów bez przerwy, ale często pomagają wyrazić emocje w komentarzach, postach i w wiadomościach e-mail. Kiedy nadarza się okazja idealnie dobrany gif może zwiększyć zaangażowanie Twoich odbiorców w social media. Z rozszerzeniem Giphy odnajdziesz je bez problemu nie opuszczając okna, na którym aktualnie pracujesz. Wpisz, czego szukasz, a kiedy trafisz na idealny gif wystarczy, że przeciągniesz go w odpowiednie miejsce.

Dostępność: Chrome, Firefox, Safari

2. Pablo

Jeżeli chcesz szybko edytować jakąś grafikę z poziomu przeglądarki świetnie nadaje się do tego Pablo. Można tutaj tworzyć grafiki w formacie idealnym dla Facebooka, Instagrama, Twittera i Pinterest oraz udostępniać je bezpośrednio na tych platformach. Tym, co wyróżnia Pablo jest możliwość dodawania do edycji dowolnego obrazka bezpośrednio ze strony internetowej na której jest zamieszczony. Wystarczy kliknąć na ikonkę, która po zainstalowaniu tego rozszerzenia pojawi się w prawym dolnym rogu każdej grafiki.

Dostępność: Chrome, Firefox, Safari

3. Pocket

Codziennie w sieci pojawia się tak wiele nowych publikacji. Często nie jesteśmy w stanie przeczytać w danym momencie artykułu, który nas zainteresował, lub znaleźliśmy w nim informacje, które chcemy wykorzystać w przyszłości, np. statystyki interesującego nas zagadnienia. Rozszerzenie Pocket jednym kliknięciem pozwala zapisać dowolny artykuł aby przeczytać go później i nie martwić się, że go nie odnajdziemy. Pocket pozwala zapisać całe artykuły i grupować je tagami aby mieć większy porządek w zapisanych stronach.

Dostępność: Chrome, Firefox, Safari

4. Evernote Web Clipper

Kolejnym narzędziem pozwalającym zapisać na później wyszukane w sieci informacje jest Evernote Web Clipper. Możesz zapisać artykuł w oryginalnej lub uproszczonej formie, zapisać zakładkę lub utworzyć zrzut ekranu, na który możesz nanieść elementy graficzne wyróżniające najważniejsze aspekty tekstu. Aby zachować porządek w zbieranych przez Ciebie materiałach, możesz nadawać i tagi i umieszczać w odpowiedniej kategorii wpisów.

Dostępność: Chrome, Firefox, Safari

5. Facebook Timer

Zastanawiałeś się, ile czasu spędzasz na Facebooku? Nikt tego nie liczy, prawda? Tymczasem istnieje rozszerzenie, które zrobi to za Ciebie. Po jego zainstalowaniu każda wizyta na Facebooku będzie dokładnie zmierzona. Kliknij przycisk Facebook Timer aby zobaczyć, jak długo jesteś już na Facebooku. Więc jeśli następnym razem obiecasz sobie, że spędzisz na Facebooku tylko godzinę ogarniając Twoje działania, ta wtyczka pomoże dotrzymać obietnicy.

 

Dostępność: Chrome

6. Momentum

Wtyczka dla każdego, kto zamiast standardowego widoku noweg okna w przeglądarce, chce mieć każdego dnia zachwycające zdjęcie i dawkę motywacji. To główna funkcja Momentum przykuwająca uwagę, jednak oprócz tego pozwala ona ustalić główny cel każdego dnia i 3 najważniejsze zadania, na których powinieneś się skupić. Co jeszcze da Ci ta wtyczka? Informację dotyczącą aktualnej pogody w Twojej okolicy, linki które najczęściej odwiedzasz i nowy cytat każdego dnia.

Dostępność: Chrome, Safari

7. Be Limitless

Rozszerzeniem, które również może zmienić wygląd nowego okna w przeglądarce jest Be Limitless. Ta wtyczka ma malownicze tła, ale także statystyki mające pomóc w lepszym zarządzaniu czasem – wiesz bowiem, jak długo przebywasz na poszczególnych stronach. Możesz także dodać swoją listę zadań i notatki, a Be Limitless przypomni Ci o Twoich codziennych celach i nadchodzących wydarzeniach.

Dostępność: Chrome

8. Pinterest Pin It Button

Masz konto na Pintereście, ale nie spędzasz tam zbyt wiele czasu? Jeżeli chcesz aktywnie korzystać z tej platformy pomoże Ci w tym Pinterest Pin It Button. Klikając małe logo, które po instalacji pojawi się na liście rozszerzeń, automatycznie otrzymasz wszystkie grafiki ze strony internetowej, na której się znajdujesz. Będziesz mógł przypiąć wybrane grafiki do jednej ze swoich tablic i edytować ich opis. Dodatkowo za każdym razem przy scrolowaniu strony na obrazkach w lewym górnym rogu pojawi się przycisk zapisz. 

9. Share to Facebook

To rozszerzenie, jak sama nazwa wskazuje, pozwala udostępnić dowolny link na Facebooku. Możesz to zrobić na swojej osi czasu lub w aktywnościach Twoich znajomych, na grupach, wydarzeniach, Massengerze lub na zarządzanej przez Ciebie stronie. Nawet jeśli artykuł, który chcesz podać dalej nie ma wpiętych przycisków do udostępnienia w social media, z tym rozszerzeniem możesz bez problemu to zrobić.

Dostępność: Chrome, Firefox, Safari

10. RiteTag Social Media Optimizer

Zastanawiasz się, jakich hashtagów powinieneś używać w swoich tweetach? Nie jesteś pewien, czy konkretny znacznik doda wartość do Twoich wiadomości? Porównywanie i analiza hashtagów może być czasochłonne, szczególnie jeśli publikujesz kilkanaście postów dziennie. Na szczęście RiteTag Social Media Optimizer da Ci wgląd w to, jakie hashtagi będą dla Ciebie najkorzystniejsze.

Dostępność: Chrome, Firefox, Safari

Z jakich rozszerzeń korzystasz?

Mam świadomość, że nie jest to wyczerpująca lista rozszerzeń, które mogą ułatwić nam pracę. Chciałbyś coś dodać do tej listy? Podziel się w komentarzach, z jakich wtyczek korzystasz.