6 darmowych narzędzi do tworzenia grafik w social media

Aneta Głowacka Aneta Głowacka
January 7, 2023 ・ 5 min read

Tworzenie grafiki nie musi być trudne. W sieci można znaleźć sporo programów do tworzenia grafik, dzięki którym stworzysz atrakcyjne grafiki na potrzeby social media, newsletterów, czy banerów reklamowych. Opisaliśmy 6 popularnych narzędzi, które mogą Ci się przydać. We wpisie znajdziesz także dodatkowe narzędzia dla marketerów.

Obrazki są użytecznym środkiem przekazu – wpisy na Twitterze wyglądają z nimi bardzo atrakcyjnie, a na Pinterest liczą się tylko one.

Wpisy w social media zawierające grafiki są chętniej klikane i udostępniane przez odbiorców niż posty bez nich. Wciąż pojawiają się nowe programy, które mają pomóc w tworzeniu grafik i udostępnianiu.

Za pomocą opisanych narzędzi do tworzenia grafik możesz także zadbać o Instagrama. Narzędzia oferują gotowe szablony dla postów oraz Stories. W połączeniu ze stosowaniem najpopoularniejszych hashtagów efekt gwarantowany! 

W tekście znajdziesz też inne dodatkowe pomoce, które pomogą Ci w codziennej pracy.

Oto nasza lista programów graficznych online i nie tylko:

Darmowe programy graficzne online:

Poznaj 6 darmowych narzędzi, które pomogą Ci tworzyć jeszcze lepsze treści w social media:

Photovisi

Photovisi to narzędzie do grafiki, które pozwala w łatwy sposób tworzyć kolaże ze zdjęć – nie trzeba do tego zakładać swojego konta. Można tutaj z łatwością dodać zdjęcia, wybrać ich układ, wprowadzić tekst, kształty, zmieniać tło itp. Możliwości edycji grafiki jest całkiem sporo.

Po ukończeniu swojej grafiki wystarczy zapisać ją na dysku lub udostępnić za pomocą Facebooka, Twittera lub w wiadomości e-mail. Pakiet premium pozwala na tworzenie grafik pozbawionych znaku wodnego.

Grafika przedstawiająca program do tworzenia grafiki Photovisi.

Dodatkowo Photovisi umożliwia na tworzenie grafiki na podstawie zdjęć na Twoim koncie na Facebooku lub Instagramie.

Recite

Chcesz umieścić cytat na Facebooku lub Instagramie? Recite to narzędzie, które świetnie się do tego sprawdzi.

Program do tworzenia grafiki Recipe.

Za pomocą Recite możesz umieścić na swoim profilu cytat w ciekawej, wizualnej formie. Program do grafiki oferuje wiele gotowych szablonów. Po stworzeniu swojej grafiki można ją ściągnąć lub bezpośrednio udostępnić na Facebooku, Twitterze, Pinterest lub udostępnić grafikę na Tumblr.

Social Image Resizer Tool

Opisując darmowe programy graficzne trudno nie wspomnieć o Social Image Resizer Tool. To idealne narzędzie, gdy chcesz dodać do swojego wpisu zdjęcie, ale nie masz pojęcia, jaki rozmiar jest odpowiedni i nie chcesz zawracać sobie tym głowy.

Program pomaga w tworzeniu grafik na Facebooka, Twittera, LinkedIn, Pinterest, Instagram, YouTube. 

Wystarczy załadować zdjęcie, wybrać platformę i typ obrazka, który nas interesuje. Otrzymamy wówczas kadr, który pozwoli wybrać pożądany fragment grafiki.

Program do tworzenia grafiki Social Media Image Resizer.

Dzięki temu narzędziu w błyskawiczny sposób przygotujesz tło na Facebooka, Twittera, czy LinkedIn bazująca na wybranym przez Ciebie obrazku. Proste i wygodne!

Canva

Canva to najpopularniejsze narzędzie do tworzenia grafiki, które łączy w sobie wiele funkcji – istnieje możliwość stworzenia prezentacji oraz grafik o różnych rozmiarach.

Znajduje się tam wiele darmowych szablonów, w których każdy element jest w pełni edytowalny – można z łatwością zmieniać tło, teksty lub fonty, dodawać zdjęcia i kształty.

Program do tworzenia grafiki Canva.

Canva oferuje także możliwość ściągnięcia stworzonej grafiki lub udostępnienia jej bezpośrednio na Facebooku, lub Twitterze. Konto premium daje dostęp do większej ilości szablonów i płatnych elementów, które możesz wykorzystać podczas tworzenia grafiki.

BeFunky

BeFunky jest to program do tworzenia grafiki, w którym możesz edytować obrazki, tworzyć kolaże, tła na FB lub wybrać szablon grafiki przeznaczony do postów w popularnych portalach społecznościowych.

To narzędzie jest stosunkowo proste w użyciu, pomimo że posiada funkcje:

  • kadrowania,
  • usuwania efektu czerwonych oczu,
  • nakładania filtrów,
  • rozmycia

i wiele więcej.

Program do tworzenia grafiki beFunky.

Dodatkowo pozwala pobrać zdjęcia nie tylko z dysku komputera, ale też z Facebooka lub Flickr. Co prawda konto premium zapewnia dostęp do większej ilości szablonów, lecz wersja darmowa wystarcza w zupełności, by stworzyć atrakcyjną grafikę.

Pablo

To program do tworzenia grafik stworzone przez Buffer, które można dodać jako rozszerzenie do przeglądarki. Jest to prosty, ale efektywny edytor grafik.

Można w nim znaleźć wiele ciekawych rozwiązań. Kiedy raz dodasz tam swoje logo, zostanie ono zapisane abyś mógł go użyć w kolejnych grafikach.

Ciekawą funkcją jest to, że oprócz tradycyjnego dodawania zdjęć możesz wybrać obrazek bezpośrednio z dowolnej strony internetowej i załaduje on się do dalszej edycji.

Program do tworzenia grafiki Pablo.

Co więcej, można tutaj tworzyć grafiki w formacie idealnym dla Facebooka, Instagrama, Twittera i Pinterest oraz udostępniać je bezpośrednio na tych platformach.

Dodatkowe narzędzia marketera

To tylko część szerokiego spektrum narzędzi do tworzenia grafik zawierających inspirujące cytaty, ciekawe statystyki, zdjęcia produktów, zapowiedzi wydarzeń czy opinie klientów.

Oprócz tego, przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw kilku innych narzędzi do social media, w którym znajdziesz pomoce do edycji wideo, grafik, zarządzania postami i optymalizacji płatnych kampaniami:

Brand24 monitoruje media społecznościowe, fora, blogi, serwisy informacyjne, hashtagi na TikToku i inne źródła online. To w połączeniu z alertami o nowych wzmiankach wysyłanych na maila powoduje, że jesteś na bieżąco ze wszystkimi ważnymi dla Ciebie tematami związanych z Twoim biznesem. Aby trzymać rękę na pulsie możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej.

Narzędzie posiada rozbudowane zaplecze analityczne, które dostarcza wielu wskaźników marketingowych niezbędnych do zweryfikowania przebiegu kampanii PR czy marketingowych. Analiza sentymentu, zasięg, topowe źródła, najpopularniejsze hashtagi – to kilka z nich.

Wypróbuj Brand24 za darmo przez 14 dni – ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE

  • Snappa – program do tworzenia grafiki, który dodatkowo oferuje możliwość tworzenia efektów wizualnych w grafikach.
  • Leadza – wykorzystaj AI do optymalizacji swoich kampanii reklamowych na Facebooku. A to wszystko w Messengerze.
  • Piktochart – świetne i proste w obsłudze narzędzie do tworzenia infografik online.
  • Stencil – kolejne narzędzie do grafiki, które oferuje sporą bazę szablonów.
  • Planoly – aplikacja, za pomocą której możesz planować publikację postów na Instagramie.

CZYTAJ DALEJ:

Jak wybrać odpowiednie kanały social media dla Twojego biznesu?

14 narzędzi do analizy social media

12 najlepszych narzędzi do pracy w social media