Programy do tworzenia grafiki w social media.

6 darmowych narzędzi do tworzenia atrakcyjnych grafik do postów w social media

Aktualizacja: 20.09.2019

Tworzenie grafiki nie musi być trudne i skomplikowane. W sieci można znaleźć sporo programów do tworzenia grafik. Narzędzia oferują możliwość tworzenia grafik dla social media, newsletterów, czy banerów reklamowych. We wpisie znajdziesz także dodatkowe narzędzia dla social media managerów.

Obrazki są użytecznym środkiem przekazu – wpisy na Twitterze, wyglądają z nimi bardzo atrakcyjnie, a w Pinterest liczą się tylko one. Wpisy w social media zawierające grafiki są chętniej klikane i udostępniane przez odbiorców niż posty bez nich. Wciąż pojawiają się nowe programy, które mają pomóc w tworzeniu grafik i udostępnianiu.

Za pomocą opisanych narzędzi do tworzenia grafik możesz także zadbać o Instagrama. Narzędzia oferują gotowe szablony dla postów oraz Stories. W połączeniu z najpopoularniejszymi hashtagami efekt gwarantowany! 

Poznaj 6 darmowych narzędzi do tworzenia grafik, które pomogą Ci tworzyć jeszcze lepsze treści w social media.


1. Photovisi

Photovisi to narzędzie do grafiki, które pozwala w łatwy sposób tworzyć kolaże ze zdjęć – nie trzeba do tego zakładać swojego konta. Można tutaj z łatwością dodać zdjęcia, wybrać ich układ, wprowadzić tekst, kształty, zmieniać tło itp. Możliwości edycji grafiki jest całkiem sporo. Po ukończeniu swojej grafiki wystarczy zapisać ją na dysku lub udostępnić za pomocą Facebooka, Twittera lub w wiadomości e-mail. Pakiet premium pozwala na tworzenie grafik pozbawionych znaku wodnego.

Grafika przedstawiająca program do tworzenia grafiki Photovisi.

Dodatkowo Photovisi umożliwia na tworzenie grafiki na podstawie zdjęć na Twoim koncie na Facebooku lub Instagramie.


2. Recite

Chcesz umieścić cytat na Facebooku lub Instagramie? Recite to narzędzie, które świetnie się do tego sprawdzi.

Program do tworzenia grafiki Recipe.

Za pomocą Recite możesz umieścić na swoim profilu cytat w ciekawej, wizualnej formie. Program do grafiki oferuje wiele gotowych szablonów. Po stworzeniu swojej grafiki można ją ściągnąć lub bezpośrednio udostępnić na Facebooku, Twitterze, Pinterest lub udostępnić grafikę na Tumblr.


3. Social Image Resizer Tool

To idealne narzędzie, gdy chcesz dodać do swojego wpisu zdjęcie, ale nie masz pojęcia jaki rozmiar jest odpowiedni i nie chcesz zawracać sobie tym głowy. Pomaga ono w tworzeniu grafik na Facebooka, Twittera, LinkedIn, Google+, Pinterest, Instagram, YouTube. Wystarczy załadować zdjęcie, wybrać platformę i typ obrazka, który nas interesuje. Otrzymamy wtedy kadr, który pozwoli wybrać pożądany fragment grafiki.

Program do tworzenia grafiki Social Media Image Resizer.

Dzięki temu narzędziu w błyskawiczny sposób przygotujesz tło na Facebooka, Twittera, czy LinkedIn bazująca na wybranym przez Ciebie obrazku. Proste i wygodne!


4. Canva

Przeczytaj więcej o nowych funkcjach Canvy.

Canva to najpopularniejsze narzędzie do tworzenia grafiki, które łączy w sobie wiele funkcji – istnieje możliwość tworzenia tam prezentacji oraz grafiki o różnych rozmiarach. Znajduje się tam wiele darmowych szablonów, w których każdy element jest w pełni edytowalny – można z łatwością zmieniać tło, teksty lub fonty, dodawać zdjęcia i kształty.

Program do tworzenia grafiki Canva.

Canva oferuje także możliwość ściągnięcia stworzonej grafiki lub udostępnienia jej bezpośrednio na Facebooku lub Twitterze. Konto premium daje dostęp do większej ilości szablonów i płatnych elementów, które możesz wykorzystać podczas tworzenia grafiki.


5. BeFunky

BeFunky jest to program do grafiki, który oferuje dostęp z poziomu przeglądarki. Możesz tam edytować obrazki, tworzyć kolaże, tła na FB lub wybrać szablon grafiki przeznaczony do postów w popularnych portalach społecznościowych. To narzędzie jest nadal stosunkowo proste w użyciu, chociaż posiada takie funkcje jak kadrowanie, usuwanie efektu czerwonych oczy, filtry, rozmycia i wiele więcej.

Program do tworzenia grafiki beFunky.

Dodatkowo pozwala pobrać zdjęcia nie tylko z dysku komputera, ale także między innymi z Facebooka lub Flickr. Konto premium daje dostęp do większej ilości szablonów, lecz wersja darmowa wystarcza w zupełności, by stworzyć atrakcyjną grafikę.


6. Pablo

To narzędzie do tworzenia grafik stworzone przez Buffer, które można dodać jako rozszerzenie do przeglądarki. Jest to prosty, ale efektywny edytor grafik. Można w nim znaleźć wiele ciekawych rozwiązań. Kiedy raz dodasz tam swoje logo, zostanie ono zapisane abyś mógł go użyć w kolejnych grafikach. Ciekawą funkcją jest to, że oprócz tradycyjnego dodawania zdjęć możesz wybrać obrazek bezpośrednio z dowolnej strony internetowej i załaduje on się do dalszej edycji.

Program do tworzenia grafiki Pablo.

Dodatkowo można tutaj tworzyć grafiki w formacie idealnym dla Facebooka, Instagrama, Twittera i Pinterest oraz udostępniać je bezpośrednio na tych platformach.


⚡ Dodatkowe narzędzia social media managera:

To tylko część szerokiego spektrum narzędzi do tworzenia grafik zawierających inspirujące cytaty, ciekawe statystyki, zdjęcia produktów, zapowiedzi wydarzeń czy opinie klientów. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę narzędzi do social media, w tym programy do wideo, czy grafik:

  • Brand24 – narzędzie do monitoringu internetu za pomocą, którego możesz monitorować wzmianki na dowolny temat, mierzyć efekty kampanii, czy dbać o wizerunek Twojej marki w sieci – wypróbuj Brand24 przez 14 dni za darmo.

Przeczytaj więcej o: 4 sposoby na zwiększenie sprzedaży z monitoringiem internetu.


  • Snappa – program do tworzenia grafiki, który dodatkowo oferuje możliwość tworzenia efektów wizualnych w grafikach.
  • Leadza – wykorzystaj AI do optymalizacji swoich kampanii reklamowych na Facebooku. A to wszystko w Messengerze.
  • Piktochart – świetne i proste w obsłudze narzędzie do tworzenia infografik online.
  • Stencil – kolejne narzędzie do grafiki, które oferuje sporą bazę szablonów.
  • Planoly – aplikacja za pomocą, której możesz planować publikację postów na Instagramie.

Przeczytaj więcej o: 4 rzeczy o których musisz pamiętać budując profil na Instagramie.


A Ty, z jakich narzędzi do tworzenia grafik korzystasz na co dzień? Które z Twoich narzędzi w codziennej pracy przydaje Ci się najbardziej?

Facebooktwitterlinkedintumblrmail

Aneta Głowacka

Jako Content Manager w Brand24 z przyjemnością opowiada o tym, co dzieje się w social media i odkrywa potencjał monitoringu Internetu. Prywatnie uwielbia czytać książki, jest miłośniczką kotów i fanką Wiedźmina.