Monitoring social media – 9 dobrych praktyk [+narzędzia]

Brand24 Brand24
February 21, 2023 ・ 14 min read

Ludzie mówią o Twojej firmie. Tak, nawet teraz ktoś publikuje w mediach społecznościowych wpis o jednym z Twoich produktów, marce lub usługach. Chcesz wiedzieć o czym mówią? Czy jest to pozytywna lub negatywna wzmianka? Możesz łatwo to sprawdzić! Jedyne czego potrzebujesz to skrupulatny social media monitoring i odpowiednie narzędzie, które Ci to ułatwi.

Social media monitoring to prawdziwy game changer w świecie biznesów. Zwłaszcza, że w ostatnich latach konsumenci chętniej wybierają zakupy online zamiast stacjonarnych, co plasuje e-commerce w czołówce handlu detalicznego.

Poza tym, Internet stworzył możliwość swobodnego opiniowania, przez co ludzie chętniej dzielą się swoimi spostrzeżeniami, w tym na temat marek i ich produktów, właśnie w sferze online.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej marek koncentruje się na doskonaleniu swojej obecności w Internecie. W takiej sytuacji przydatny jest social media monitoring i social listening. Brzmi ciekawie? Czytaj dalej!

Oto nasz przewodnik:

Czym jest social media monitoring?

Proces ten polega na śledzeniu konkretnych słów kluczowych na różnych kanałach social media. Jego celem jest dotarcie do publicznie dostępnych wzmianek na wybrany temat.

Nazywamy to również social listening’iem, ponieważ możliwe jest monitorowanie wzmianek dotyczących Twojej marki i branży.

Jakie słowa kluczowe zatem warto monitorować? Mogą to być frazy związane z:

 • Marką;
 • Produktem;
 • Usługami;
 • Branżą;
 • CEO;
 • Konkurencją;
 • Kampaniami marketingowymi;
 • Hashtagami

i innymi zagadnieniami związanymi z Twoją firmą.

Źródła wzmianek w mediach społecznościowych zależą od wybranego narzędzia. Social media monitoring w Brand24 obejmuje wzmianki z kanałów takich jak: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, TikTok.

Na tym nie koniec! Wśród innych monitorowanych kanałów są również podcasty, newslettery, strony z recenzjami, fora dyskusyjne, blogi oraz inne publicznie dostępne źródła.

Brand24 to narzędzie do monitoringu social media, dzięki któremu dotrzesz do wzmianek na Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTube i wiele więcej!

Ponadto, narzędzia wspierające social media monitoring, takie jak Brand24, mają wiele funkcji do analitycznych, które zapewniają sporo danych i insightów konsumenckich na temat monitorowanych słów kluczowych. 

Niektóre ze wskaźników do analizy:

I wiele innych!

Czytaj więcej: 5 najważniejszych metryk social media + EXTRA TIP

Z pomocą analizy danych wyciągniesz właściwe wnioski, dzięki czemu możesz optymalizować swoją strategię social media oraz wdrożyć social listening.

Social media monitoring ma wiele zastosowań w biznesie. Wspaniałą rzeczą jest to, że pomaga w wielu jego obszarach:

Wielu klientów Brand24 używa monitoringu social media, by odnaleźć istotne konwersacje, zbudować silną relację z obserwującymi, tworzyć lepsze treści i promować markę w sieci.

Jak działa social media monitoring?

Słowo monitoring może kojarzyć się z czymś negatywnym, ale nie martw się – monitoring mediów społecznościowych jest całkowicie legalny i zgodny z przepisami RODO.

Niektóre narzędzia, w tym Brand24, zostały dodatkowo zweryfikowane i certyfikowane przez Facebook i inne media społecznościowe. Oznacza to, że w pełni spełniają politykę prywatności oraz standardy bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o aspekt techniczny, mówiąc w uproszczeniu, social media monitoring używa czegoś na kształt bota Google. Przy użyciu sztucznej inteligencji przemierza on kanały internetowe, w tym social media, wyszukując w czasie rzeczywistym nowe wzmianki, zawierające określone wcześniej słowo klucz.

Można wyróżnić 3 najważniejsze etapy social listening:

 • Założenie projektu – Pierwszy krok, w którym należy określić frazy, które chcesz monitorować. Często istnieje zaawansowana konfiguracja z podaniem wymaganych i wykluczonych słów kluczowych, które mogą posłużyć do uszczegółowienia zapytania.
 • Gromadzenie wyników. Po drugie, narzędzie zbiera wzmianki w jednym miejscu w dashboardzie. Do Twojej dyspozycji są liczne filtry, dzięki którym pogrupujesz wzmianki, oznaczysz je lub usuniesz. Poza widokiem w dashboardzie, możesz otrzymywać wzmianki bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową z dowolną częstotliwością – mogą to być raporty dzienne lub tygodniowe. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalną wygodę. 
 • Analiza danych. To ostatni i najważniejszy etap. Będzie się on różnił w zależności od narzędzia, gdyż różne narzędzia analizują różne informacje. Mogą to być dane takie jak: ilość wzmianek, zaangażowanie, zasięg, czy sentyment.

Jak wykorzystać dane z monitoringu?

Tak naprawdę możesz to zrobić na wiele różnych sposobów. Wszystko zależy od tego, jaki rezultat chcesz osiągnąć. Oczywiście śledzenie wzmianek z social media to jedna z głównych przyczyn, dla których marketerzy używają narzędzi do social listening’u. Jednak na tym nie koniec.

Oto kilka innych obszarów, w których możesz wykorzystać dane zdobyte przez social media monitoring:‎

 • Monitoring marki lub nazwy firmy – Dowiedz się, gdzie w Inetrnecie Twoi odbiorcy mówią o Tobie i rozpowszechniaj tam więcej treści i reklam. Dowiedz się więcej o typie odbiorców, do którego trafiasz. Sprawdź, co Twoi odbiorcy mówią o Tobie i zarządzaj swoją reputacją.
 • Monitoring produktu – Zmierz, co użytkownicy myślą o produkcie. Zobacz, jak go wykorzystują. To pomoże Ci odnaleźć odpowiedni sposób, by promować Twój produkt lub zmienić jego strategię pozycjonowania, jeśli będzie to konieczne.
  • Wydawało Ci się, że Twoja nadmuchiwana poduszka będzie hitem dla kamperów? Twoi klienci mogą stwierdzić, że lepsze zastosowanie znajduje ona podczas długich podróży samochodem.
  • Wydawało Ci się, że Twoja osobowość marki jest postrzegana jako zabawna? Twoja publiczność może odbierać ją bardziej jako bezczelną.

Te spostrzeżenia pomogą Ci sprawdzić, czy powinieneś zmienić pozycjonowanie swojego produktu lub marki w strategii marketingowej.

 • Monitoring hashtagów– Kampania w mediach społecznościowych jest niekompletna bez odpowiednich #tagów. Monitoruj swoje hashtagi, by wiedzieć, jak często są one wykorzystywane w dyskusjach internetowych i w jakim kontekście występują.
 • Monitoring podobnych produktów – Zobacz, co ludzie mówią o produktach podobnych do Twoich. Czy są one lepsze? A może są gorsze? Są to kluczowe spostrzeżenia dla Twojego zespołu badawczo-rozwojowego (R&D). 
 • Znajdź influencerów – Są ludzie, którzy wyznaczają trendy i tacy, którzy ich obserwują. Jeżeli nie jesteś jeszcze tzw. trendsetterem, przynajmniej bądź na bieżąco, śledząc ważne osoby z Twojej branży.
 • Monitoring i analiza konkurencji – Zobacz, gdzie nie spełniają oczekiwań swoich klientów. Być może to Twoja szansa, żeby zaspokoić potrzeby ich niezadowolonych konsumentów.
 • Public Relations – prawdopodobnie Twój CEO lub specjalista PR mówią o firmie… bardzo dużo. Monitoruj więc, co mówią i jak reaguje na to otoczenie.

Załóż darmowe konto w Brand24 i odkryj, co klienci mówią o Twoim produkcie, marce i branży – SPRAWDŹ ZA DARMO

Social media monitoring – 9 niezawodnych praktyk

Zastanawiasz się, jak wycisnąć jak najwięcej z social media monitoring? To całkiem proste. Oto sprawdzone porady, które pomogą Ci założyć idealny projekt i wyciągnąć z niego maksimum wartości.

1. Określ cel monitoringu

Social listening jest wykorzystywany na wielu obszarach, w tym w obsłudze klienta, docieraniu do opinii klientów oraz śledzeniu postępów kampanii.

Czy możesz go zastosować do wszystkich powyższych na raz? Oczywiście! Powiem nawet więcej – dane zebrane przez social media monitoring możesz wykorzystać nawet znacznie bardziej! Chcę tylko przypomnieć, że warto mieć plan (być może nawet kilka planów do każdego jednego zastosowania), bo inaczej ilość informacji może przytłoczyć.

Zaufaj mi, to się zdarza.

Dlatego najpierw stwórz swoją strategię działań!

2. Wybierz odpowiednie narzędzie

Jest wiele różnych narzędzi social listening na rynku. 

Dostępne są darmowe narzędzia (takie jak Google Alerts, TweetReach), ale warto rozważyć też płatne opcje ze wzglęu na zakres funkcji, jakie oferują. Niedrogie narzędzia (na przykład Brand24), kosztują od 179 zł/msc. Ceny narzędzi ze średniej półki sięgają od $800 miesięcznie, a te najdroższe (zwykle z konsultantem personalnym) dochodzą do $1000 za miesiąc.

Wszyscy kochamy darmowe narzędzia, dlatego że są darmowe. Niestety nie są one w pełni skuteczne, ponieważ nie wychwytują wszystkich wzmianek. Monitorowałam książkę Oryx and Crake Margaret Atwood przy użyciu darmowego narzędzia oraz z wykorzystaniem Brand24 (darmowy 14-dniowy okres tetsowy).

W ciągu 24 godzin od założenia projektu, pierwsze z nich zgromadziło zaledwie 4 wyniki, podczas gdy Brand24 wykrył 14 rezultatów! To 350% więcej! Dla niektórych użytkowników darmowe narzędzie może być wystarczające, ale na pewno nie dla większości biznesów.

Osobiście polecam zapisywać się na darmowe okresy próbne i w trakcie zadawać dodatkowe pytania, by jak najlepiej poznać narzędzie i jego możliwości.

Różne narzędzia i różne poziomy usług oferują różne możliwości, więc najlepiej po prostu się rozejrzeć. Zarejestruj się na bezpłatne wersje próbne (i faktycznie korzystaj z narzędzia). Następnie umów się na konsultacje i nie krępuj się zadawać pytań.

Chodzi o to, aby upewnić się, że wybierasz narzędzie, które odpowiada Twojemu budżetowi i spełnia Twoje biznesowe potrzeby.

3. Określ słowa kluczowe

Wybierając słowa kluczowe najczęściej jest to nazwa marki, firmy, produktu, kampanii lub #hashtag. 

Aby zapewnić jak najlepszą obsługę klienta warto monitorować wszystkie z powyższych. Twoja firma nie zawsze zostanie oznaczona (@), a przecież nie chcesz, aby jakikolwiek niezadowolony klient poczuł się zignorowany. Liczy się nawet krótka odpowiedź, w której wyrazisz przeprosiny za nieprzyjemne doświadczenia.

Oto przykład:

social media monitoring- przykład negatywnej wzmianki

Monitoruj słowa kluczowe, a narzędzie powiadomi Cię o wszystkich wzmiankach, w których nie zostałeś oznaczony.

4. Monitoruj keywordy z błędami

Możesz być naprawdę dobrym ortografem, ale niekoniecznie Twój odbiorca też nim jest. Poza tym niektóre terminy są po prostu mylące.

Aby nie pominąć żadnej wzmianki podaj słowa kluczowe zawierające niepoprawne formy nazwy marki, z polskimi znakami i bez itd. 

5. Określ słowa wymagane i wykluczone

Określenie słów wymaganych jest szczególnie pomocne, kiedy chcesz dowiedzieć się, co ludzie mówią o Twojej marce w porównaniu do konkurencji.

Przykładowo, aby otrzymać porównanie marek Nike i Reebok, możesz stworzyć projekt zawierający wzmianki o Reebok i dodać słowo “Nike” do słów wymaganych. W ten sposób zgromadzisz wyniki wspominające obie marki. 

Social media monitoring - konfiguracja projektu
Konfiguracja projektu w Brand24

Opcja słów wymaganych to także doskonała funkcja do otrzymania sprecyzowanych wyników w monitorowanym projekcie. Na przykład, aby uzyskać bardziej szczegółowe wzmianki na temat marki Dove dodaj wymagane słowa kluczowe, np. krem ​​nawilżający lub nazwa dowolnej kampanii.

Na podobnej zasadzie działają słowa wykluczone. Z tą różnicą, że za ich pomocą możesz odsiać wyniki które nie są istotne dla Twojego projektu.

6. Odkryj wszystkie możliwości narzędzia

Podczas bezpłatnego okresu próbnego bawiłeś się tym narzędziem i zadawałeś wszelkie pytania. Teraz, gdy wybrałeś najlepsze narzędzie dla swojej firmy, naprawdę poświęć trochę czasu, aby je poznać. Nie pozwól, aby żadna funkcja się zmarnowała.

Po przetestowaniu różnych narzędzi i wybraniu tego najlepszego, warto poświęcić nieco więcej czasu, aby dokładnie je poznać. Nie pozwól, aby marnowała się jakakolwiek funkcja!

Możesz zupełnie przypadkiem pomijać istotne analizy, przydatne filtry, automatycznie generujące się raporty PDF czy wiele innych istotnych metryk.

Zachęcam Cię do poznania wszystkich funkcji, jakie oferuje Twoje narzędzie do social media monitoring. Warto też sprawdzić najnowsze aktualizacje i nowe funkcje. Na przykład, od 2021 roku w Brand24 znajdziesz nowy wskaźnik, jakim jest Presence Score

Social media monitoring - wskaźnik Presence Score
Wskaźnik Presence Score od Brand24

Metryka pomoże Ci zrozumieć poziom świadomości Twojej marki, konkurencji lub innych tematów, które monitorujesz. To dobry sposób, by ocenić, czy Twoje kampanie przynoszą oczekiwane rezultaty.

7. Włącz i spersonalizuj alerty mailowe

Zdecyduj, kiedy i w jakiej formie chcesz otrzymywać alerty na swoją skrzynkę mailową. Dzięki temu nie musisz cały czas logować się do narzędzia by sprawdzać wyniki. To też idealny sposób by być na bieżąco, a w razie potrzeby zareagować odpowiednio wcześnie w przypadku ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Alerty powiadomią Cię o nagłym wzroście wzmianek lub nowych wynikach w monitorowanym projekcie.

Poza tym, dobrą praktyką jest personalizacja alertów tak, by otrzymywać powiadomienia tylko o istotnych wzmiankach.

Jeżeli jesteś małą firmą, która otrzymuje kilka wzmianek dziennie, możesz ustawić alert tak, by powiadomienie przychodziło wtedy, kiedy otrzymasz nagle kilkanaście wzmianek w ciągu dnia. Dzięki temu poznasz kontekst dyskusji i dowiesz się, co sprawiło, że użytkownicy żywo zainteresowali się Twoją marką oraz czy to zainteresowanie ma pozytywny czy negatywny wydźwięk. 

Z kolei jeśli prowadzisz średnią lub dużą firmę, warto ustawić alert z liczbą znacząco większą niż Twoja przeciętna dzienna liczba wzmianek. Dzięki temu otrzymasz powiadomienie wtedy, kiedy w sieci dzieje się coś bardzo istotnego o wzmożonym buzzie na Twój temat.

Social media monitoring - alerty mailowe
Funkcja alertów mailowych dostępna w Brand24

8. Pobierz aplikację mobilną

To kolejne ułatwienie, które pozwoli być Ci na bieżąco z wynikami bez logowania do narzędzia z komputera.

Jednak nie wszystkie narzędzia do monitoringu social media oferują aplikację mobilną. Jeżeli Twoje narzędzie ją posiada, zainstaluj ją, aby by mieć łatwy i ciągły dostęp do danych. To idealne uzupełnienie wersji internetowej.

Dzięki korzystaniu z aplikacji, nie umknie Ci żaden ważny temat i zawsze będziesz wiedzieć, co dzieje się w Twojej branży.

9. Gromadź dane historyczne

Narzędzia do monitoringu mediów oferują limitowany dostęp do danych historycznych. Jeżeli ich potrzebujesz ważne jest, aby zacząć monitorować wzmianki na wybrany temat z wyprzedzeniem – tak szybko jak to możliwe. Tym sposobem stworzysz własne archiwum, które zagwarantuje Ci możliwość porównywania wyników.

Jeśli więc planujesz nową kampanię marketingową, social media monitoring na swój temat rozpocznij wcześniej niż w dniu startu kampanii.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci zrozumieć wzrosty i spadki lub inne nieprawidłowości w wynikach.

Najlepsze narzędzia do monitoringu social media

Jest wiele narzędzi do monitorowania social media wartych sprawdzenia. Większość z nich oferuje darmowy okres próbny, który zapewnia kilka dni na dokładne zapoznanie się z programem.

To idealny sposób, by znaleźć odpowiednie narzędzie, które spełni nasze oczekiwania. Wybór zależy od Twoich potrzeb. Każde narzędzie jest nieco inne pod względem interfejsu, użyteczności, funkcji lub monitorowanych kanałów.

Różni się również poziom obsługi klienta. Najlepsze marki oferują darmowe szkolenie narzędziowe, wsparcie na chatach online i wiele innych pomocy.

Koszt to kolejny ważny czynnik. Cena narzędzi do monitoringu social media waha się od kilku złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Postanowiłam trochę Ci to ułatwić i wybrałam 5 najlepszych narzędzi dla małych i średnich firm, które oferują świetny zwrot z każdej zainwestowanej złotówki:

1. Brand24

Niezależnie od tego, czy chcesz monitorować wzmianki o swojej marce, obserwować konkurencję, czy mierzyć wyniki kampanii marketingowej, wszystko jest dostępne w jednym panelu.

Brand24 monitoruje publicznie dostępne wzmianki z:

 • Facebooka;
 • Twittera;
 • Instagrama;
 • YouTube;
 • TikTok;
 • Blogów, stron newsowych i z recenzjami;
 • Newsletterów i podcastów

oraz innych źródeł w Internecie.

Brand24 jako narzędzie do monitoringu social media
Brand24 – narzędzie do monitoringu social media

Brand24 nie tylko gromadzi wzmianki w czasie rzeczywistym, ale też dokładnie je analizuje. W panelu znajdziesz dane takie jak:

 • Analiza sentymentu;
 • Ilość wzmianek;
 • Szacowany zasięg;
 • Zaangażowanie w postaci polubień, komentarzy i udostępnień;
 • Najpopularniejsze profile publiczne mówiące o Twojej marce, produkcie lub usłudze;
 • Popularne hashtagi.

Kolejną przydatną funkcją są raporty PDF. Zawsze, gdy musisz zaprezentować wyniki swojej pracy przełożonym lub przed zespołem, możesz to zrobić przygotowując spersonalizowany raport. Pamiętasz te wszystkie godziny spędzone na tworzeniu raportu? Korzystając z Brand24 wybierasz tylko metryki i wzmianki, które pojawią się w raporcie. I gotowe! Koniec ze żmudnym przygotowaniem raportów.

Koszt narzędzia: 14-dniowy okres próbny. Płatne pakiety rozpoczynają się od 179 zł/msc.

Załóż darmowe konto w Brand24 i odkryj, co klienci mówią o Twoim produkcie, marce i branży – SPRAWDŹ ZA DARMO

2. Keyhole

Keyhole pomaga marketerom w wielu różnych obszarach – od monitorowania marki, rynku, wydarzeń, influencer marketingu, po zbieranie danych historycznych z Twittera, Facebooka i Instagrama.

Keyhole jako narzędzie do monitoringu social media
Keyhole – narzędzie do monitoringu social media

Keyhole to solidne narzędzie do social listening’u z licznymi funkcjami zarządzania profilami w social media. Oferuje analizę sentymentu i inne przydatne funkcje, na przykład śledzenie zaangażowania i zasięgu postów oraz raportowanie.

Koszt narzędzia: Od 179 USD/msc.

3. Hootsuite

Kiedy po raz pierwszy zajęłam się digital marketingiem, myślałam, że Hootsuite to tylko narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi, ale służy do wielu więcej zastosowań!

Zapewnia funkcje, które można znaleźć w narzędziach do social listening. Hootsuite to software do zarządzania mediami społecznościowymi, które nie tylko monitoruje różne platformy społecznościowe pod kątem wzmianek o Twojej marce w czasie rzeczywistym, ale także zapewnia solidną analizę i udostępnia funkcję planowania postów.

Hootsuie jako narzędzie do monitoringu social media
Hootsuite – narzędzie do monitoringu social media

Podobnie jak inne narzędzia, Hootsuite ułatwia monitoring obecności w Internecie, analizowanie wyników w social media, tworzenie kampanii reklamowych, publikowanie postów oraz zarządzanie wiadomościami.

Koszt narzędzia: Od 49 USD/msc.

4. Sprout Social

Sprout Social to jedno z najpopularniejszych narzędzi wśród marketerów i specjalistów PR.

Monitorowanie mediów społecznościowych za pomocą Sprout Social to bułka z masłem. Za jego pomocą możesz monitorować i analizować wzmianki na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube, Pintereście i LinkedIn.

Narzędzie obejmuje cztery główne aspekty zarządzania profilami:

 • Zaangażowanie
 • Publikowanie i planowanie
 • Analityka
 • Social listening

Narzędzie pozwoli Ci odkryć spostrzeżenia odbiorców z rozmów online i poprawić strategię social media. Identyfikując treści, które wzbudzają zainteresowanie Twoich klientów lepiej zrozumiesz swoich klientów, przygotujesz kampanie, które dotrą do odpowiednich odbiorców i zmierzysz ich wyniki.

Sprout Social jako narzędzie do monitoringu social media
Sprout Social – narzędzie do monitoringu social media

Co więcej, dokładnie tak samo możesz monitorować konkurencję i poprawiać ogólną pozycję marki na rynku. Sprout Social to zaawansowane narzędzie do monitoringu social media, które pomoże Ci zarządzać różnymi kontami za pomocą jednego pulpitu nawigacyjnego.

Koszt narzędzia: Od 89 USD/msc

5. Tweetdeck

Tweetdeck to bezpłatne narzędzie, które pomaga monitorować wzmianki o marce, które pojawiają się na Twitterze. Jest w pełni konfigurowalny, więc możesz łatwo stworzyć kolumnę, która pomoże Ci obserwować Twoją obecność na Twitterze oraz zarządzać wiadomościami. Oprócz tego możesz również monitorować aktywność obserwowanych osób.

Sprout Social jako narzędzie do monitoringu social media
Tweetdeck – narzędzie do monitoringu social media

Tweetdeck to świetne narzędzie, jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej swojej obecności na Twitterze. Będziesz mógł dostrzec trendy i przygotować treści, które zwiększą świadomość na temat Twojej marki.

Musisz jednak wiedzieć, że narzędzie nie oferuje żadnych analiz na Twitterze. Nadal potrzebujesz dodatkowego narzędzia do pomiaru zasięgu lub śledzenia słów kluczowych w czasie rzeczywistym.

Koszt narzędzia: Darmowe

Załóż darmowe konto w Brand24 i monitoruj pozytywne i negatywne wzmianki na swój temat!

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega social media monitoring?

Social media monitoring polega na aktywnym śledzeniu i analizie wzmianek, komentarzy, opinii oraz trendów związanych z daną marką, produktem, usługą lub określonymi słowami kluczowymi na platformach społecznościowych. 

Celem monitoringu jest zrozumienie, jakie treści pojawiają się w mediach społecznościowych na temat danego przedmiotu zainteresowania oraz jakie są reakcje użytkowników na te treści. Dzięki temu można szybko reagować na pozytywne lub negatywne komentarze, identyfikować potencjalne zagrożenia i możliwości, a także dostosować strategię komunikacji dla lepszego zaangażowania i budowania pozytywnego wizerunku marki.

Jak monitorować treści w mediach społecznościowych?

Aby monitorować treści w mediach społecznościowych, można skorzystać z narzędzia do monitoringu mediów społecznościowych, takiego jak Brand24. Narzędzie to pozwala na śledzenie i analizę wzmianek, komentarzy i opinii związanych z określonymi słowami kluczowymi na platformach społecznościowych. 

Brand24 umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można na bieżąco reagować na pojawiające się treści i interakcje użytkowników. 

Analiza danych pozwala zrozumieć opinie i reakcje użytkowników na Twoje treści, identyfikować trendy oraz dostosować strategię komunikacji w mediach społecznościowych w celu zwiększenia zaangażowania i pozytywnego oddziaływania na widownię.

Dlaczego social media monitoring jest ważny?

Social media monitoring jest ważny, ponieważ pozwala na śledzenie i analizę wzmianek oraz opinii na platformach społecznościowych. Dzięki temu można szybko reagować na pojawiające się treści, identyfikować trendy i reakcje użytkowników oraz dostosować strategię komunikacji. To umożliwia lepsze zrozumienie swojej widowni, budowanie pozytywnego wizerunku marki oraz skuteczną interakcję z klientami. Ponato, dzięki analizie sentymentu można w łatwy sposób wykryć początki kryzysu wizerunkowego i rozwiązać problem zanim eskaluje.

Czy moje media społecznościowe są monitorowane?

Monitoring mediów społecznościowych obejmuje tylko publicznie dostępne profile. Warto pamiętać, że Twoja konkurencja może również monitorować Twoje profile w celu porównania i oceny zagrożenia. Dlatego warto regularnie sprawdzać, co pojawia się na Twoich profilach i odpowiednio reagować na opinie i komentarze użytkowników, aby budować pozytywny wizerunek marki. Biorąc pod uwagę znaczenie monitoringu, warto korzystać z narzędzi do analizy mediów społecznościowych, które ułatwią śledzenie wzmianek i reakcji w Internecie.