5 kroków do zwiększenia sprzedaży z Social Listening

Monitoring internetu to rozwiązanie, które zyskało popularność w wielu dziedzinach i jest powszechnie stosowane zarówno przez startupy, małe i średnie przedsiębiorstwa, agencje, jak i ogromne korporacje. Ma on wiele zastosowań, a jednym z nich, jeszcze nie tak rozpowszechnionym, jest możliwość pozyskiwania dzięki niemu nowych klientów. Social listening jesteś w stanie pomóc nam generować leady w prosty i skuteczny sposób.

 

Monitoring Internetu stał się normą w wielu branżach i dziedzinach działalności gospodarczej. Firmy doceniają, że mogą w prosty sposób uzyskać dostęp do treści na temat ich produktów lub ich samych, a następnie wykorzystać te informacje.

Oprócz tradycyjnych zastosowań systemu monitorowania Internetu, takich jak analiza wzmianek lub zdobywanie wiedzy na temat ich autorów, można używać go także do wyszukiwania nowych klientów. Oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zwiększyć w ten sposób sprzedaż.

  1. Pomyśl o oczekiwaniach potencjalnych klientów

Wczuj się w rolę sowjego potencjalnego klienta i pomyśl, jak on lub ona komunikowaliby zapotrzebowanie na Twoje produkty lub usługi w Internecie. Na przykład, jeśli prowadzisz wypożyczalnię samochodów, prawdopodobnie poszukujesz ludzi, którzy chcieliby wynająć samochód w Twojej okolicy. Rozważ wszystkie możliwości, w jakich użytkownicy mogą udostępniać te informacje w Internecie.

lead2

  1. Wybierz skuteczne zwroty kluczowe

Kiedy dowiesz się jakie są najczęstsze sposoby, w jaki użytkownicy wyrażają swoje zapotrzebowanie na konkretne produkty lub usługi, postaraj się wybrać kluczowe zwroty, które wykorzystasz do wyszukiwania klientów. Im bardziej szczegółowe będą to słowa, tym bardziej precyzyjne wyniki otrzymasz.

W Brand24, przy wyborze zwrotów kluczowych, możesz zawężać wyniki za pomocą wymaganych lub wykluczonych słów. Jeśli szukasz ludzi, zainteresowanych wynajmem samochodu w Londynie, powinieneś wpisać “wynajemsamochodu” jako główny zwrot kluczowy i “Londyn”, jako wymagane słowo. Jeśli wciąż otrzymujesz zbyt wiele wyników, które zawierają ofertę Twojej konkurencji, możesz wprowadzić nazwy innych wypożyczalni samochodowych jako wykluczonych słów (rozdzielonych przecinkami). Wyeliminuje to posty, które nie znajdują się w obszarze Twoich zainteresowań.

lead3

  1. Sprawdzaj wyniki na bieżąco

Nie ważne czy ręcznie wyszukujesz takie informacje (np. za pomocą hashtagów) lub korzystasz z narzędzia do monitoringu Internetu, powinieneś przeglądać wyniki regularnie. Dlaczego to tak ważne? Przede wszystkim, aby nie doprowadzić do spiętrzenia treści do takiego stopnia, że niemożliwe będzie ich przeszukanie. Po drugie, należy pamiętać, że konkurencja może Cię wyprzedzić, jeśli jesteś zbyt powolny i tym samym możesz utracić potencjalnego klienta.

  1. Reaguj

Niezależnie od wielkości firmy powinieneś mieć ludzi, którzy będą odpowiadać potencjalnym klientom. Czy będzie to community manager, sales manager lub cały team, powinni oni być w stanie poświęcić trochę czasu na interakcje z użytkownikami mediów społecznościowych. Community manager Brand24 wychwytuje wszystkie rozmowy na temat monitoringu za pomocą naszego panela i reaguje na wypowiedi ludzi, którzy mogą być zainteresowani naszym narzędziem. Dzięki tej działalności, udało nam się znacznie zwiększyć liczbę nowych klientów.

lead4

  1. Mierz efekty

Należy pamiętać, że jeżeli jedna technika działa w firmie X, to nie znaczy, że tak samo będzie działać w firmie Y. Podczas rozmowy z potencjalnymi klientami przetestuj różne strategie. Twoi odbiorcy mogą być mniej lub bardziej sceptycznie nastawieni do takich interakcji, więc powinieneś dostosować swój język i podejście do nich.

lead5

 

Facebooktwitterlinkedintumblrmail

Mikołaj

Chief Evangelist w Brand24. Profesjonalnie i hobbystycznie zajmuje się marketingiem, Internetem i mediami społecznościowymi, starając połączyć te tematy w jedność. Od 2011 roku w Brand24 zajmuje się obsługą kluczowych klientów, marketingiem i „ewangelizacją” branży reklamowej.