Nowości w Brand24: reaguj szybciej dzięki Storm Alerts

Aneta Głowacka Aneta Głowacka
October 10, 2016 ・ 2 min read

W Brand24 wiemy, że kiedy dzieje się coś ważnego z wzmiankami w Twoim projekcie musisz wiedzieć o tym jak najszybciej – wtedy Twoje reakcje będą najbardziej adekwatne.

Poznaj Storm Alerts

Dlatego wprowadziliśmy Storm Alerts, czyli powiadomienia mailowe wysyłane, gdy w Twoim projekcie nastąpi znaczny wzrost liczby wyników lub zasięgu. To łatwy sposób, aby pozostać na bieżąco z sytuacją marki online, nawet jeżeli nie masz czasu odwiedzić naszego dashboardu. Dzięki takim powiadomieniom szybko dowiesz się, kiedy ktoś wspomni o Twojej firmie na popularnym portalu lub profilu social media albo kiedy natężenie ilości wzmianek mocno odbiegnie od normy. Dlatego zawsze zareagujesz na czas.

Trzymaj rękę na pulsie

Załóżmy, że sprawdzasz swój projekt w Brand24 codziennie o poranku. Jeżeli po tym czasie z monitorowanymi przez Ciebie wzmiankami wydarzy się coś istotnego, możesz łatwo to przegapić. Jednak nie ze Storm Alerts! Dzięki tej nowej funkcji:

  • wzmocnisz prowadzone kampanie – zobaczysz, kiedy Twoje działania marketingowe zdobywają rozgłos i włączysz się w angażowanie odbiorców zainteresowanych Twoją akcją
  • pojawisz się w odpowiednich miejscach – dowiesz się, kiedy wzmianka o Twojej firmie trafi na wpływowe profile w mediach społecznościowych lub ważne strony internetowe i nawiążesz kontakt z członkami dyskusji
  • zapobiegniesz kryzysom – natychmiast dowiesz się o rosnącej ilości negatywnych wzmianek i ugasisz pożar w samym zalążku
  • lepiej poznasz konkurencję – zobaczysz, kiedy robi się wokół niej głośno; jeśli wzmianki będą pozytywne dowiesz się, co robi dobrze, jeśli negatywne może obrócisz to na swoją korzyść

Jak działa Storm Alert

Dostaniesz od nas Storm Alert za każdym razem, gdy w Twoim projekcie pojawi się więcej wzmianek niż zazwyczaj lub jeśli wygenerują one większy zasięg od przewidywanego. Co to oznacza?

Nasze algorytmy analizują aktualny stan projektu co 3 godziny i porównują go ze średnią wygenerowaną na podstawie danych historycznych. Dzięki temu, jeżeli zgromadzone dane będą odstawać od normy zgodnie z wybraną przez Ciebie procentową zmianą w ilości wyszukanych wzmianek lub zasięgu, otrzymasz powiadomienie email. Możesz zatem dostać do 8 powiadomień w ciągu 24 godzin.

Zawierają one informację o procencie zmian oraz dodatkowo najistotniejsze wzmianki z konkretnego okresu. Zobacz jak to wygląda:

zrzut-ekranu-2016-09-29-o-11-48-25

Nowe powiadomienia są dostępne dla wszystkich użytkowników, w tym także dla darmowych kont testowych. Aby otrzymać Storm Alert, Twój projekt musi istnieć przynajmniej 7 dni.

Jak otrzymywać Storm Alerts

Aby włączyć Storm Alerts zaloguj się na swoje konto i wejdź w Ustawienia projektu:

sa1

Wybierz zakładkę Raporty, gdzie obok niedawno dodanych raportów dziennych i tygodniowych pojawiły się także Storm Alerts.

Zrzut ekranu 2016-07-20 14.57.07

W tym miejscu możesz nimi zarządzać. Jeżeli chcesz otrzymywać Storm Alerts aktywuj suwak, który znajduje się z prawej strony okna. Następnie zdefiniuj o ile procent ma wzrosnąć liczba wpisów lub o ile procent powinien zwiększyć się zasięg wzmianek w Twoim projekcie, aby otrzymać powiadomienie. Po wybraniu preferowanych przez Ciebie ustawień, kliknij przycisk Zapisz.

sa4

Ustawione? Teraz możesz usiąść i spokojnie czekać na wszystkie ważne wydarzenia związane z Twoją firmą, marką lub produktem.