Grafika do wpisu na temat nowej funkcji Brand24 – interaktywny widget.

Nowość w Brand24: Widżet z rekomendacjami

Korzyści płynące z prezentowania opinii klientów na stronie internetowej są niezaprzeczalne. Badania wykazują, że umieszczenie rekomendacji klientów na naszej stronie internetowej ma ogromny wpływ na decyzje zakupowe potencjalnych klientów.

Grafika przedstawiająca przykładowy widżet na stronie www


Psychologicznym i społecznym zjawiskiem stojącym za skutecznością rekomendacji klientów jest społeczny dowód słuszności. Zjawisko to polega na dokonywaniu wyborów w oparciu o wybory dokonane przez większość grupy. Spójrzmy na statystyki:

Całe szczęście coraz więcej konsumentów dzieli się swoimi doświadczeniami zakupowymi w mediach społecznościowych. Korzystając z monitoringu mediów społecznościowych, możesz łatwo zebrać wszystkie pozytywne wzmianki o Twojej firmie, produkcie, czy usłudze pojawiające się w sieci i osadzić je na swojej stronie internetowej.

Dzięki temu odwiedzający Twoją stronę (czyt. potencjalni klienci) mogą zobaczyć pozytywne opinie obecnych klientów, którzy dzielą się nimi w mediach społecznościowych i sieci. Co więcej, odwiedzający Twoją stronę mogą kliknąć na każdą wzmiankę i przejść do jej źródła. Pozostaje tylko czekać aż skonwertują!

Money Money Money Money GIF - Find & Share on GIPHY

Przygotowaliśmy dla Ciebie kompletny przewodnik na temat tworzenia nowych widżetów na podstawie Twoich projektów w Brand24.

Grafika przedstawiająca przykładowy widżet na stronie www

Widżet jest dostępny we wszystkich planach abonamentowych Brand24. Przetestuj Brand24 przez 14 dni za darmo.


Jak utworzyć swój pierwszy widżet?

Dowiedz się krok po kroku jak utworzyć widżet ze wzmiankami z Twojego projektu. Widżet ze wzmiankami możesz dodatkowo personalizować pod kątem wyglądu — tak, aby całość była spójna z Twoją szatą graficzną na Twojej stronie.

Grafika przedstawiająca konfigurację widżetu w Brand24

Jeżeli chcesz, aby wyświetlane wzmianki były moderowane to niezbędne będzie utworzenie grupy wewnątrz projektu (zobacz poradnik na temat tworzenia grup).

Krok pierwszy: wybór projektu.

Brand24 zbiera wzmianki na podstawie określonych zwrotów kluczowych. Po ich zdefiniowaniu w Twoim projekcie będą się gromadziły wyniki, które spełniają konfigurację projektu.

Widżet możesz stworzyć do każdego ze swoich projektów na Twoim koncie. Nie ma ograniczeń co do ilości posiadania widżetów w obrębie pojedynczego projektu. Listę wszystkich utworzonych do tej pory widżetów możesz sprawdzić po tym linkiem.

Krok drugi: tworzenie nowego widżetu.

Przejdź do dowolnego projektu na Twoim koncie. Z lewego menu wybierz opcję Utwórz widżet.

Grafika przedstawiająca przykładowy widżet na stronie www

Opcjonalnie widżet możesz utworzyć z poziomu Ustawień konta. Na samym dole znajdziesz opcję Lista Widżetów.


Krok trzeci: kreator tworzenia widżetu.

W pierwszej kolejności wybierz projekt na podstawi, którego chcesz utworzyć swój widżet. Z rozwijanego menu wybierz jeden z projektów. Następnie określ w jaki sposób chcesz aby były wyświetlane wzmianki. Do wyboru masz dwie opcje:

  • Najnowsze wzmianki – wyniki będą wyświetlane w kolejności od najnowszych do najstarszych,
  • Najpopularniejsze wyniki – wzmianki będą posortowane ze względu ilość interakcji z platform social media (Facebook, Twitter, Instagram).

Grafika przedstawiająca przykładowy widżet na stronie www

Obok znajduje się funkcja odpowiedzialna za moderowanie wzmianek które będą się pojawiały w widżecie. Jeżeli chcesz wybrać, które wzmianki mają się pojawić, to niezbędne będzie utworzenie grupy wewnątrz Twojego projektu (zobacz wideo poradnik jak tworzyć grupy).

Jeżeli chcesz, aby wyświetlane były tylko wybrane wyniki, to z rozwijanej listy wybierz nazwę grupy, w której znajdują się wzmianki. W przeciwnym wypadku będą wyświetlane wszystkie wzmianki, które trafiają do danego projektu.

Krok czwarty: dostosuj wygląd do Twojej strony

Grafika przedstawiająca konfigurację widżetu w Brand24


Możesz skorzystać z gotowych motywów, które przygotowaliśmy (jasny i ciemny motyw). Oprócz tego do dyspozycji masz kreator za pomocą którego możesz zdefiniować kolor:

  • Kolor akcentu —odpowiedzialny za wyróżnienie zwrotu kluczowego znalezionego we wzmiance,
  • Kolor czcionki — możesz określić, w jakim kolorze będzie się pojawiał tekst we wzmiance,
  • Kolor tła — ciemne, jasne? Niebieskie, czy zielone? Dopasuj tak jak lubisz,
  • Kolor ramki wzmianki — dodaj obrys do każdego wyniku w dowolnym kolorze.

FYI: Jeżeli chcesz zobaczyć podgląd motywu to niezbędne jest kliknięcie w przycisk Zapisz zmiany.

Krok piąty: skopiuj kod i osadź na swojej stronie.

Zostanie wyświetlony kod, który jest gotowy do skopiowania i osadzenia na Twojej stronie. Opcjonalnie możesz wyświetlić widżet w formie strony internetowej.

Grafika przedstawiająca przykładowy widżet na stronie www


Utwórz swój widżet z Brand24

Zarówno w ramach okrestu testowego jak w każdym planie abonamentowym widżet jest dostępny. Jeżeli jeszcze nie masz konta to możesz skorzystać z darmowego okresu testowegoNiech pozytywne opinie zaczną wspierać Twoją sprzedaż!

Facebooktwitterlinkedintumblrmail

Mateusz Czech

Head of Chatbots w Brand24. Po godzinach bloguję o chatbotach i marketingu. Mam słabość do technologii i nowych rozwiązań. Prywatnie wielki fan Apple. Czasem marudzę, ale kto nie?