Co nowego w Brand24? Prezentujemy ulepszony Dashboard

Aneta Głowacka Aneta Głowacka
January 26, 2016 ・ 2 min read

Lubicie zmiany na lepsze? To dobrze, ponieważ od kilku dni oddaliśmy do Waszej dyspozycji nową, ulepszoną wersję dashboardu Brand24.

Tworząc nasz produkt nie wiemy wszystkiego od razu – to głównie sposób w jaki korzystają z niego użytkownicy determinuje jego funkcje i wygląd. Dlatego chociaż w swoim czasie stary dashboard robił robotę, postanowiliśmy trochę go pozmieniać bazując na informacjach zwrotnych od naszych klientów. Różne pomysły pozwoliły stworzyć jego nową, bardziej funkcjonalną, intuicyjną i ergonomiczną wersję, co mamy nadzieję zaowocuje jeszcze sprawniejszą pracą nad projektami.

Jedne elementy dodaliśmy, inne znajdują się w nowym miejscu – zobaczcie, co konkretnie uległo zmianie

1. Łatwiejsze angażowanie odbiorców

Ponieważ nasi klienci coraz częściej korzystają z Brand24 nie tylko do zbierania wzmianek, ale także chcą na nie reagować, dodaliśmy przycisk “Odpowiedz” aby to ułatwić. Znajduje się on w lewym dolnym rogu wyszukanego wpisu i jest wyróżniony na zielono.

Screenshot 2016-01-29 13-00-19

2. Intuicyjne usuwanie filtrów

Nad wszystkimi wynikami dodaliśmy przycisk “Wyczyść filtrowanie”, który ułatwia usunięcie filtrów, które zastosujesz do swoich wzmianek. Staje się on aktywny dopiero, gdy dodasz jakiś filtr.

unnamed1

3. Łatwiejszy dostęp do kluczowych funkcji

Aby dashboard był jak najbardziej przejrzysty na pierwszy plan wyciągnęliśmy elementy, z których nasi klienci korzystają najczęściej, a te rzadziej używane dodaliśmy do zakładki “Więcej”. Dlatego przyciski “Grupuj”, “Historia”, “Usuń” są od razu widoczne przy każdym wpisie, podczas gdy pozostałe funkcje, czyli “Powiadom na email”, “Blokuj autora”, “Odwiedź profil autora”, “Oznacz” znajdują się w rozwijanym menu.

unnamed3

4. Szybsza praca nad wszystkimi wzmiankami

Dodaliśmy przycisk “Zaznacz wszystkie”, który pomaga w łatwy sposób zastosować wybraną akcję do wszystkich wpisów. Znajduje się on po lewej stronie opcji zbiorowych na dole każdej strony z wynikami.  Oto przykład jak może to ułatwić Twoją pracę:

unnamed4

5. Lepiej widoczne interakcje i sentyment

Zmieniliśmy też położenie informacji o interakcjach oraz o źródle. Interakcje są teraz lepiej widoczne, ponieważ znajdują się nad tekstem wyszukanej wzmianki tuż obok sentymentu wypowiedzi, który również zmienił swoje miejsce. Dodatkowo można ustawić odpowiedni sentyment z rozwijanej listy. Informacja o źródle znajduje się teraz w prawym, górnym rogu wzmianki.

Screenshot 2016-01-29 13-24-31

6. Łatwiejsze grupowanie wpisów

Grupy znacznie ułatwiają pracę nad projektem, dlatego ulepszyliśmy sposób dodawania do nich wzmianek. Po najechaniu na przycisk “Grupuj” znajdujący się przy każdym wpisie, zobaczysz rozwijane menu z listą już stworzonych grup. Kliknij jedną z nich aby dodać do niej wybrany wpis, lub stwórz w tym miejscu nową grupę.

unnamed2

Otrzymujemy głosy, że nowy dashboard jest teraz bardziej przejrzysty i czytelniejszy. A jaka jest Twoja opinia? Jeżeli jeszcze nie używałeś Brand24 załóż darmowe konto  i skorzystaj z 14 dni testów.