#Hashtag Alert: aplikacje i narzędzia na telefon do Instagrama

Brand24 Team Brand24 Team
December 9, 2022 ・ 5 min read

Odpowiadasz za reklamy na Instagramie, a może chcesz tworzyć lepsze Stories? Opisaliśmy dla Ciebie 4 aplikacje na telefon do Instagrama, które pomogą Ci tworzyć jeszcze lepsze treści. Przygotuj telefon i zaczynajmy!

Hashtag Alert to seria w pełni poświęcona hashtagom na Instagramie. Dziś do Twojej dyspozycji oddajemy narzędzia i aplikacje na telefon, które wesprą Twoje codzienne działania na Instagramie.

Znajdziesz tu pomoce do edycji zdjęć, wideo i planowania treści.

Bez zbędnego przedłużania. W artykule piszę o:

1. Quik – edytor zdjęć i wideo do Instagrama

Aplikacja od GoPro to edytor wideo. Wśród wielu formatach ma wbudowaną funkcję tworzenia i składania filmów do formatu 16:9, czyli idealnie do Insta Stories.

PRO FUNKCJA: Quik posiada opcję Retrospekcja automatycznie generowane filmy, które łączą ze sobą klipy z ostatnich 24 godzin z Twojej biblioteki zdjęć.

Innymi słowy, za pomocą Quik możesz tworzyć automatycznie filmy z każdego z dnia. Co więcej – Quik rozpoznaje miejsca, w których zostały nakręcone filmy, czy zdjęcia i pozwala połączyć je potem w Twoje wspomnienia z np. wakacji.

Grafika przedstawiająca aplikację Quik - narzędzia do Instagrama na telefon.
Aplikacja do Instagrama – Quik

Quik posiada także mnóstwo filtrów, dzięki, którym pomiędzy zdjęciami, czy plikami wideo dodaje animacje, podkłada muzykę oraz nakłada efekty. I to automatycznie, a efekt  w 9 na 10 przypadków jest świetny!

Posiada także edytor filmów, gdzie możesz edytować każdy z klipów -usuwać lub wybierać przedział czasu, który ma się pojawić w finalnym materiale. Całość możesz zapisać do formatu 16:9, czyli w dedykowanym rozmiarze dla Instagram Stories. Wówczas materiał zostaje zapisany w jako jeden film w pamięci Twojego telefonu.

Cena: Aplikacja jest darmowa. Na końcu filmu dodawana jest scena końcowa z brandingiem aplikacji, lecz możesz ją spokojnie wyłączyć.


2. CutStory – czas dociąć wideo do 15-sekundowych klipów

Stworzyłeś świetną historię na podstawie Twojego dnia i posiadasz jeden 2-minutowy materiał? Istagram Stories pozwala na przesyłanie maksymalnie 15-sekundowych klipów wideo.

CutStory świetnie sprawdzi się do podziału dłuższego video, dopasowanego do wymogów Instagram Stories. Idealne narzędzie, które powinno uzupełniać arsenał każdego Instagramera.

Grafika przedstawiająca aplikację CutStory. Narzędzia do Instagrama na telefon.

Za pomocą CutStory możesz przygotować materiał wideo dla różnych platform. Do dyspozycji masz m.in. Facebook Stories, Snapchat’a, czy WhatsApp’a.

PRO FUNKCJA: Oprócz możliwości dzielenia wideo, CutStory umożliwia także tworzenie animacji na podstawie zdjęć.

Cena: Aplikacja posiada wersję płatną, która w polskim AppStorze kosztuje 4,99 zł. Dzięki wersji premium pozbędziesz się znaku wodnego, który jest nanoszony na każdy materiał.


3. Snapseed – najlepszy edytor zdjęć do Instagrama

Edytor zdjęć od Google’a. W pełni darmowa aplikacja, która oferuje mnóstwo funkcji edycji zdjęć. I niech Cię to nie zraża.

🔥 Pomimo licznych funkcji Snapseed jest aplikacją intuicyjną, co jest rzadko spotykane w tego typu narzędziach do edycji zdjęć. Alternatywą jest równie świetny Lightroom.

Edycja zdjęć za pomocą Snapseed nie zajmuje dużo czasu, a dzięki ogromnej ilości darmowych filtrów każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób, które oczekują zaawansowanych funkcji, jak balans kolorów, czy możliwości edycji krzywych, Snapseed przypadnie także do gustu.

PRO FUNKCJA: Aplikacja oferuje aż 28 dodatkowych możliwości do obróbki zdjęć, dzięki czemu Twoje zdjęcia na Instagramie będą prezentowały się świetnie.

Grafika przedstawiająca aplikację Snapseed. Narzędzia do Instagrama na telefon.

Snapseed oferuje zapis zdjęcia bezpośrednio na Twój telefon. Możesz także zapisać kopię, dzięku czemu nie musisz się martwić o oryginalną wersję zdjęcia.

Czy wiesz, że…
70% zdjęć na Instagramie nigdy nie zostało wyświetlone. Pamiętaj, aby do zdjęcia dobrać popularne hashtagi

Cena: Aplikacja jest darmowa.

Podobne aplikacje do edycji zdjęć na telefonie:

  • VSCO – aplikacja na telefon, która oferuje szereg funkcji do edycji zdjęć. Podobnie do Snapseed posiada wbudowane presety (filtry do edycji), lecz w wersji darmowej oferuje dostęp tylko do kilku.
  • Lightroom – coś dla zaawansowanych miłośników edycji zdjęć. Aplikacja od Adobe, która pomimo mnóstwa funkcji daje się bardzo szybko polubić. Dedykowana dla tych, którzy lubią więcej. Lightroom oferuje 5 gotowych filtrów.

4. Later – planowanie treści

Later to aplikacja do planowania publikacji treści na Instagramie. Posiada także wersję desktopową. Umożliwia zarządzanie treściami zarówno na Facebooku, Twitterze, jak i na Pinterest. Dodatkowo posiada funkcję auto–postowania, dzięki czemu nie musisz pamiętać o porze publikacji.

Narzędzie posiada wersję darmową, która umożliwia opublikowanie 30 zdjęć w ciągu miesiąca. Do prywatnego użytku aplikacja powinna spełnić Twoje oczekiwania.

Grafika przedstawiająca aplikację Later. Narzędzia do Instagrama na telefon.

PRO FUNKCJA: Later posiada opcję zapisywania hashtagów wewnątrz aplikacji. Dzięki temu możesz skopiować najpopularniejsze hashtagi i zapisać wewnątrz aplikacji. Będą zawsze pod ręką.

Następnym razem, gdy będziesz publikować zdjęcie z kategorii #sport, czy #fotografia, to najlepsze hashtagi do Instagrama będą już zapisane. Dodatkowo Later posiada bibliotekę zdjęć, do której możesz przesłać materiały do kolejnych postów. Baza tych samych zdjęć jest dostępna zarówno z aplikacji mobilnej jak i wersji desktopowej.

Narzędzie oferuje możliwości publikowania zarówno zdjęć, jak i materiałów wideo, co jest przewagą względem konkurencyjnego Planoly (ten z kolei posiada funkcję tworzenia zdjęć w układzie siatki za pomocą Drag&Drop).

Later to narzędzie do Instagrama, które oferuje dostęp do statystyk Instagrama.

W wersji darmowej znajdziesz tam podstawowe informacje takie jak liczba obserwujących i polubień wygenerowane w ciągu ostatnich 30 dni.

Grafika przedstawiająca aplikację Later. Narzędzia do Instagrama na telefon.

Atrakcyjne treści na Instagramie? To łatwe! Wykorzystaj hashtagi

Codziennie na Instagramie pojawia się około 95 milionów zdjęć. Samo zdjęcie to niestety za mało, by dotrzeć do dużej liczby osób. Z pomocą przyjdą tu hashtagi.

Hashtagi na Instagramie stanowią główny mechanizm pozycjonowania treści, czyli wyświetlania jej w tzw. feedach. Są one generowane na podstawie słowa kluczowego czy lokalizacji. Hashtagi możesz wykorzystać także w opisie swojego zdjęcia, lecz pamiętaj, że zbyt duża ich ilość może wyglądać #źle.

Hashtagi powinieneś dobierać do swojej branży, czy tego, co aktualnie robisz. Uwzględnij w nich takie elementy jak:

  • Gdzie zostało zrobione zdjęcie?
  • Co na znajduje się na zdjęciu?
  • Hashtagi Twojego brandu

Przykład poniżej:

https://www.instagram.com/p/BV8HN_dlIMA/

Podsumowanie

Wykorzystując Quik, możesz być spokojny o jakość swojego Instagram Stories, a dzięki darmowym edytorom zdjęć poprawisz niedoskonałości. Z kolei za pomocą Later ułatwisz sobie planowanie oraz zarządzanie treściami na Instagramie.

Czytaj dalej: