Światowe Dni Młodzieży i Szczyt NATO oczami internautów – INFOGRAFIKA

Aneta Głowacka Aneta Głowacka
August 30, 2016 ・ 2 min read

W lipcu w naszym kraju miały miejsca dwa duże i ważne wydarzenia – szczyt NATO oraz Światowe dni Młodzieży. Ważne pod względem organizacyjnym to wiadomo. Ale wspólnie z SEMSTORM postanowiliśmy sprawdzić, jak ważne dla Internautów okazały się tematy związane z tymi imprezami – przecież zanim jeszcze się rozpoczęły wiele osób z Warszawy oraz Krakowa i okolic martwiło się chociażby o dojazd do pracy. Swoją drogą ciekawe jak dużo pracowników wzięło sobie z tego powodu urlop… ale to temat na inny wpis i może na innym blogu :). Tym razem chcemy Wam przedstawić infografikę prezentującą popularność szczytu NATO i ŚDM w polskim Internecie.

SDM 2016 i szczyt NATO – czego szukali internauci?

Szukając w Google informacji dotyczących Szczytu NATO, internauci najczęściej wpisywali frazy „Szczyt NATO” (135 000 wyszukiwań w lipcu) oraz „NATO” (90 500 wyników). Szukali również informacji o dacie wydarzenia oraz tego, gdzie w Warszawie będą utrudnienia w ruchu.

Z kolei w przypadku Światowych Dni Młodzieży najczęściej wyszukiwano fraz „ŚDM” (823 000), „papież Franciszek” (368 000) oraz „Światowe Dni Młodzieży” (301 000). Organizatorem kolejnych Dni Młodzieży będzie Panama, dlatego w lipcu aż 450 000 razy wpisywano tę frazę w Google.

O czym pisali? 

O obu wydarzeniach Internauci sporo pisali, przy czym to dyskusja o Światowych Dniach Młodzieży dominowała – o Szczycie NATO powstały 154 954 wpisy, natomiast o ŚDM – 464 062.  O obu wydarzeniach było głośno w mediach społecznościowych – dominował tutaj Twitter i Facebook. Sprawdziliśmy też na jakich serwisach informacyjnych mówiło się najwięcej o każdym z nich. Okazało się, że zarówno o Szczycie NATO, jak i ŚDM, najczęściej pisano na wiadomosci.onet.pl oraz wpolityce.pl.

Zanim przejdziecie do infografiki mała ciekawostka! Aż 8 868 wpisów dotyczyło jednocześnie obu wydarzeń! 

Szczegóły znajdziecie na infografice – zapraszam do jej obejrzenia 🙂

Odbiór SDM 2016 i szczyt NATO w Internecie

Spodobała Ci się ta analiza? Infografiki wykorzystujące dane z Brand24 to ciekawy sposób na graficzne zaprezentowanie danych. Więcej o rodzajach lubianych i chętnie udostępnianych infografik już pisaliśmy. Jeżeli też chcesz wyciągnąć ciekawe informacje z monitoringu Internetu, załóż darmowe konto Brand24