Video marketing w polskich firmach – RAPORT

Aneta Głowacka Aneta Głowacka
June 16, 2016 ・ 1 min read

Video jako forma przekazu marketingowego rośnie na znaczeniu – po pierwsze stale przybywa kanałów do tego rodzaju promocji, a po drugie filmy budzą coraz większe zainteresowanie odbiorców.  Jest to doskonałe narzędzie dla firm z wielu branż, pozwalające dotrzeć do zróżnicowanych grup odbiorców z najróżniejszymi produktami i usługami. Jak ta forma przekazu sprawdza się w polskich firmach? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami pierwszego ogólnopolskiego badania kondycji video marketingu wśród przedsiębiorstw w naszym kraju. Cały raport dostępny jest do pobrania w tym wpisie.

O badaniu

Badanie “Video marketing w polskich firmach” zostało przeprowadzone przez Offon Agency w lutym i marcu 2016 roku. Obejmowało internetową ankietę, w której wzięło udział 400 przedsiębiorstw z całej Polski. Co je charakteryzuje?

  • Biorąc pod uwagę ich wielkość, raport zawiera odpowiedzi od 150 mikroprzedsiębiorstw, 93 przedsiębiorstw małych, 82 średnich i 75 dużych.
  • Większość firm biorących udział w badaniu łączy działania w modelu (B2B) i (B2C), nieco mniej ankietowanych działa wyłącznie w oparciu o B2B, a najmniej tylko B2C.
  • Prawie połowa ankietowanych firm w swojej ofercie ma wyłącznie usługi, ponad 1/3 oferuje zarówno usługi jak i produkty, a najmniejsza grupa sprzedaje jedynie produkty.

Wnioski

Badane firmy stawiają na promocję w Internecie, szczególnie na promocję za pomocą video to przyszłość marketingu. Taki ogólny wniosek można wyciągnąć z odpowiedzi ankietowanych, za jego ilustrację niech posłuży kilka statystyk z raportu:

  • 58,88% respondentów uważa, że video to najlepiej dopasowana do potrzeb ich klientów forma komunikacji.
  • Aż 90% respondentów planuje w ciągu najbliższych dwóch lat kontynuować podjęte działania video marketingowe w Internecie.
  • Ponad 53% tych respondentów, którzy nie korzystali z video marketingu, chce wypróbować taką formę promocji w ciągu najbliższych dwóch lat.

Więcej szczegółów

w RAPORCIE

Miłej lektury!