Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagrama? – przewodnik

Brand24 Team Brand24 Team
February 10, 2023 ・ 6 min read

Zanim zaczniemy z wyjaśnieniem, jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagram to tylko wspomnę, że hashtagi obchodziły swoje 10. urodziny!

Hashtagi zostały wymyślone ponad 10 lat temu, a w 2017 roku obchodziliśmy 10. rocznicę #hashtagivarsary.

Od początku kiedy zostały wymyślone w 2007 roku, służą do grupowania rozmów. Zaczęło się od czatów #IRC, rewolucji w komunikacji w social media, aż do największych wydarzeń, które komentujemy, korzystając z hashtagów.

Wszystko zaczęło się od:

Czytaj więcej: Wszystko na temat hashtagów przeczytasz w artykule: Co to znaczy hashtag i jak z niego korzystać?

Dziś hashtagi są używane niemalże na wszystkich platformach społecznościowych jak Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn. Ostatnio zostały dodane także na YouTubie. Jednak spośród wszystkich platform społecznościowych, hashtagi najpopularniejsze są na Instagramie i odkrywają kluczową tam rolę.

Oto nasz plan:

  • Jak działają hashtagi na Instagramie?
  • Najpopularniejsze hashtagi a biznes
  • Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie?
  • Hashtagi na Instagramie: Najlepsze praktyki w 2020

Jak działają hashtagi na Instagramie?

Na Instagramie, hashtagi to „być, albo nie być”. To właśnie stosowanie popularnych hashtagów sprawia, że Twoje treści są widoczne i zwiększają zasięg social media. Dodatkowo pomagają pogrupować treści i przypisać je do odpowiednich kategorii na Instagramie.

Umiejętne wykorzystanie najpopularniejszych hashtagów na Instagramie pozwoli Ci skutecznie budować profil.

A hashtagi na Facebooku?

Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie - mem

Na Twitterze wygląda to lepiej, lecz król jest jeden – Instagram.

Wyszukiwarka Instagram

Instagram posiada wbudowaną wyszukiwarkę, za pomocą której możesz przeglądać hashtagi, które Cię interesują. Jeżeli chcesz, aby Twoje treści były widoczne w wyszukiwarce Instagrama, musisz wykorzystać popularne hashtagi.

Za pomocą tej funkcji możesz obserwować treści z Instagrama na podstawie wybranego hashtagu.

Osobiście korzystam z wyszukiwarki Instagrama do wyszukiwania treści na temat tenisa ziemnego. Obserwuję #tennis, czy profile poszczególnych tenisistów. Dodatkowo korzystam z popularnych hashtagów dedykowanych Wielkim Szlemom – #rolandgarros, czy #wimbledon.

Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie - śledzenie hashtagów za pomocą wyszukiwarki Instagrama

Obserwowanie hashtagów na Instagramie

Jako były zawodnik tenisa, uwielbiam przeglądać ujęcia z meczów tenisowych, a Instagram to źródło, które dostarcza najwięcej treści. Na szczęście od grudnia 2017 możemy bez problemu przeglądać hashtagi na Instagramie.

Zakładka Eksploruj

Jeżeli mówimy o najpopularniejszych hashtagach na Instagramie, to muszę wspomnieć o zakładce Eksploruj.

Co znajduje się w zakładce Eksploruj? Znajdziemy tam treści, które algorytm Instagrama zakwalifikował jako trendujące. Algorytm bazuje na podstawie Twojej historii, rodzaju treści, którą śledzisz i oglądasz. Wyświetlane tam treści będą więc dopasowane do Twoich zainteresowań, czy ostatnio przeglądanych zdjęć lub hashtagów.

Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie - zakładka Eksploruj na Instagramie

Cóż, nie znam żadnego sensownego powodu, dla którego wylądowało tu zdjęcie stóp…

A wracając do tematu zakładka Eksploruj to gwarancja olbrzymiego zasięgu i tym samym możliwość dotarcia do nowych odbiorców.

Aby Twoje treści wyświetlały się w zakładce Eksploruj, konieczne jest zrozumienie, jak działa algorytm na Instagramie. O wyświetleniu w tej zakładce decyduje wiele czynników, a jednym z nich jest dobranie najpopularniejszych hashtagów.

Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie są bardzo ważne w digital marketingu. Dla firm, marek osobistych i marketerów dają możliwość dotarcia do nowych odbiorców, i co się z tym wiąże – do potencjalnych klientów

Najpopularniejsze hashtagi a biznes

Instagram to nie tylko idealne medium do dzielenia się zdjęciami, ale też świetna platforma marketingowa. Firmy używają go do:

  • zwiększenia zasięgu w mediach społecznościowych,
  • wpływania na decyzje zakupowe,
  • pozyskiwania klientów.
Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie - wykres na temat wykorzystania social media w biznesie

Najpopularniejsze hashtagi są kluczowe w docieraniu do nowych odbiorców oraz gwarantem sukcesu Twoich działań na Instagramie.

Niezależnie od tego, czy chcesz ulepszyć swój marketing na Instagramie lub po prostu zdobyć więcej obserwujących i polubienia, najpopularniejsze hashtagi na Instagramie są elementem, na który warto zwrócić szczególną uwagę.

Skąd jednak wiedzieć, które hashtagi będą najlepsze? W tej sytuacji nieoceniona jest umiejętność odnajdywania popularnych hashtagów dla Twojej branży.

Zanim przeczytasz: Zerknij na naszą listę narzędzi do analizy i sprawdzania hashtagów (nie tylko na Instagrama)

Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie?

Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie możesz znaleźć korzystając z Brand24 – jednego z najlepszych narzędzi do monitoringu Internetu wg Buffer’a.

Oprócz dziesiątek funkcji aplikacja może teraz znaleźć popularne hashtagi na Instagramie. Oto jak to działa!

Mówiąc najprościej, Brand24 to narzędzie do monitoringu Internetu, które gromadzi w jednym miejscu wzmianki online na podstawie określonych zwrotów kluczowych.

Od niedawna narzędzie wyszukuje na Instagramie popularne hashtagi dla każdego, dowolnego monitorowanego słowa kluczowego lub hashtagu. Brand24 wyszukuje na Instagramie popularne hashtagi dla każdego, dowolnego monitorowanego zwrotu czy hashtagu.

Możesz monitorować dowolny zwrot, dla przykładu, #owsianka, którą jadł dziś na śniadanie nasz Content Manager – Tomasz.

Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie - przykład

Sprawdziłem, jakie hashtagi mógłby dodać Tomasz do swojego zdjęcia na podstawie hashtagu #owsianka, a poniżej przygotowałem poradnik, jak możesz to zrobić sam.

Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie - panel Brand24
Wyszukiwanie najpopularniejszych hashtagów za pomocą Brand24

Sprawdź jakie są najpopularniejsze hashtagi w Twojej branży. Zrobisz to w 3 krokach i zajmie Ci to mniej niż minutę.

Znajdź je dla dowolnej branży – #marketing, #fashion, #food, #travel, a może #Warszawa?

1. Stwórz projekt / zaloguj się do Brand24

Aby sprawdzić najpopularniejsze hashtagi na Instagramie dla swojej branży wystarczy, że zalogujesz się do swojego panelu.

Jeśli jeszcze nie posiadasz konta możesz przez 14 dni za darmo wypróbować Brand24 zakładając darmowe konto testowe

Następnie narzędzie przeniesie Cię do kreatora tworzenia projektu. Tutaj wpisz słowo kluczowe, a Brand24 będzie zbierać popularne hashtagi na Instagramie. Zróbmy to dla wyrażenia moda.

Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie - zakładanie projektu w Brand24

Zostaniesz przeniesiony do głównego panelu ze swoimi wzmiankami. Zakładka Wyniki pokazuje wszystkie wzmianki, które zostały znalezione na podstawie Twojego zwrotu kluczowego.

Popularne hashtagi na Instagrama dla tego projektu znajdziesz w zakładce Analiza znajdującej się po lewej stronie:

2. Przejdź do zakładki Analiza

Brand24 to narzędzie analityczne, które umożliwia szczegółową analizę zgromadzonych wyników i dostarcza do tego wielu danych. Znajdziesz tu sporo cennych informacji na temat wzmianek z wybranym słowem kluczowym.

Najpopularniejsze hashtagi na Instagrama znajdziesz zjeżdżając na dół zakładki Analiza:

Et voila! Oto Twoja lista 100 najpopularniejszych hashtagów dla projektu moda.

Znajdź najpopularniejsze hashtagi z Brand24 – ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE

Hashtagi na Instagramie: Najlepsze praktyki w 2020

Znalezienie najpopularniejszych hashtagów to dopiero połowa sukcesu. Najwyższy czas poznać drugą stronę medalu i dowiedzieć się jak poprawnie korzystać z hashtagów na Instagramie.

Poniżej znajduje się krótki przewodnik używania hashtagów na Instagramie:

Ile dużo to za dużo?

Na ten temat w sieci można znaleźć dużo raportów i badań. Ile zatem hashtagów powinien zawierać jeden wpis na Instagramie?

Z badania TrackMaven wynika, że na profilach powyżej 1 000 obserwujących, posty z 11 hashtagami zbierają ponad 77% wszystkich interakcji.

Najpopularniejsze hashtagi - badanie TrackMaven

Z drugiej strony, Klear rekomenduje wykorzystanie tylko 2 hashtagów…

Najpopularniejsze hashtagi - wykres Klear

Prawda jest taka, że algorytm Instagrama ciągle się zmienia. Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie ile hashtagów powinieneś wykorzystywać – zależy to od wielu czynników, Twojej grupy odbiorców, rodzaju treści.

Jedno jest pewne – warto testować różne konfiguracje hashtagów i znaleźć to, które w Twoim przypadku sprawdza się najlepiej. 

Niszowe hashtagi

Wykorzystuj niszowe hashtagi, dzięki którym precyzyjnie dotrzesz do wybranej grupy odbiorców. W ten sposób zadbasz o jakościowych fanów.

Co za dużo to nie zdrowo

Jeżeli często publikujesz posty pamiętaj o zmianie hashtagów, ale zawsze zachowaj ich aktualność i popularność.

W innym wypadku Instagram może uznać Twoje treści za spamerskie.

Stwórz listę hashtagów

Ułatw sobie życie dzięki kilku listom hashtagowym, które tylko skopiujesz i wkleisz do swojego posta na Instagramie. Pamiętaj, aby listy były unikalne i nie nadużywaj hashtagów

Lista 100 najpopularniejszych hashtagów od Brand24 pomoże Ci nie tylko w codziennej pracy, ale także ułatwi ocenę tych, które działają najlepiej.

WYPRÓBUJ BRAND24 I TESTUJ PRZEZ 14 DNI ZA DARMO

Najpopularniejsze hashtagi na Instagrama – podsumowanie

Od teraz wiesz, jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi oraz jak z nich korzystać na Instagramie. Jeżeli interesuje Cię ten temat to polecam przeczytać także: