Brand24 Discovers: narzędzia do grafiki, wideo, infografik + QUIZ

Brand24 Team Brand24 Team
August 31, 2018 ・ 6 min read

#Brand24Discovers to najpraktyczniejsza seria blog postów w sieci. Opublikowaliśmy już wyładowany po brzegi landing z narzędziami do social media. Dodatkowo, na łamach naszego bloga opisujemy najciekawsze narzędzia z każdego zestawienia.

W pierwszej odsłonie #Brand24Discovers zaprezentowaliśmy łącznie 27 narzędzi. Znajdziesz tu:

  • 9 narzędzi do tworzenia grafiki online,
  • 6 narzędzi do tworzenia wideo online,
  • 3 narzędzia do tworzenia infografik online,
  • 3 pomocne narzędzia, które warto znać tworząc grafiki,
Grafika przedstawiająca listę narzędzi do tworzenia grafiki, wideo, infografik online.

Sprawdź #Brand24Discovers: 
https://brand24.pl/narzedzia-do-tworzenia-grafiki/

Narzędzia do tworzenia grafiki online

Darmowych narzędzi do tworzenia grafiki online jest mnóstwo. Od najpopularniejszej Canvy po mniej znane jak RelayThat.

Wybór nie był prosty (serio), ale oto 2 najlepsze narzędzia do tworzenia grafik online:

1. BannerSnack

Świetne narzędzie do projektowania banerów reklamowych. Intuicyjny panel i szereg funkcji, które sprawiają, że projektowanie grafik jest bardzo proste. BannerSnack umożliwia na tworzenie tzw. kolekcji, czyli gotowych zestawów grafik we wszystkich wymiarach. Świetna funkcja dla osób, które reklamują się w systemie Google Ads (stare Google AdWords).

Grafika przedstawiająca program do tworzenia grafiki online.

Oprócz świetnego kreatora, BannerSnack oferuje bibliotekę gotowych szablonów. Podzielone są na 10 kategorii, a znajdziesz tam m.in. grafiki dla branży motoryzacyjnej, mody, biznesu, czy zestawy dedykowane lokalom użytkowym. To co wyróżnia to narzędzie do tworzenia grafiki to kreator animacji HTML5. Idealne rozwiązanie do banerów reklamowych w sieci Google.

Grafika przedstawiająca bibliotekę gotowych szablonów w programie do tworzenia grafik online.

BannerSnack to narzędzie do tworzenia grafiki, które warto znać!

⭐⭐⭐⭐⭐ – Nasza ocena 5/5

2. PromoRepublic

Gdy myślimy o narzędziach do tworzenia grafiki to oczekujemy przejrzystego kreatora, szerokiej bazy szablonów, inspiracji. Ci bardziej wymagający użytkownicy szukają możliwości wgrywania własnych czcionek, czy możliwości pobierania w wielu formatach. To wszystko oferuje PromoRepublic, a oprócz tego posiada możliwość planowania treści. Ale to nie wszystko.

PromoRepublic posiada także kącik inspiracji, czyli biblioteki z grafikami, które zrobili pozostali użytkownicy. Podzielone na kategorie i gotowe do edycji na Twoje potrzeby. To potężne narzędzie do tworzenia grafiki online.

Grafika przedstawiająca program do tworzenia grafiki online.

A czy wspomniałem o tym, że PromoRepublic oferuje także analitykę kont w social media?

I tak, to wszystko w obrębie jednej platformy!

Oprócz tego znajdziesz tu system do zarządzania kampaniami Facebook Ads, czy monitoring internetu. Śmiało możemy powiedzieć, że to narzędzie, które zaspokoi najbardziej wymagających użytkowników.

Grafika przedstawiająca program do tworzenia grafiki online.

Jeżeli szukasz dobrego narzędzia do tworzenia grafik, automatyzacji i analizy social media to znalazłeś – PromoRepublic!

⭐⭐⭐⭐⭐ – Nasza ocena 5/5

Narzędzia do tworzenia wideo online:

O roli wideo w social media nie mam zamiaru dyskutować. Nie od dziś wiadomo, że mamy rok mobile i rok wideo. Na początku, produkcja wideo było kosztowne i czasochłonne. Na szczęście w sieci można znaleźć świetne narzędzia do tworzenia wideo online. Nie wymagają wcześniejszego doświadczenia i oferują mnóstwo możliwości.

A jak boisz się wideo to dodam, że wszystkie z opisanych narzędzi są proste i posiadają gotowe szablony. Mnóstwo szablonów.

Grafika przedstawiająca najlepsze programy do tworzenia wideo online.

1. Offeo

To narzędzie do tworzenia wideo online, które warto sobie zapisać. Oferuje także możliwość tworzenia grafik online, ale jego najmocniejszą stroną jest wideo. Offeo to narzędzie, które świetnie sprawdzi się do animacji, banerów – idealne do social media.

Kreator umożliwia dodanie muzyki, wgrania plików wideo. Wszystkie elementy są nanoszone na oś czasu za pomocą, której określasz kolejność wyświetlania się elementów.

Grafika przedstawiająca program do tworzenia wideo online.

W Offeo możesz skorzystać z bogatej bazy gotowych szablonów, które dodatkowo możesz dopasować do social media. Narzędzie oferuje formaty, które świetnie sprawdzą się na: Facebooku, Instagramie, Twitterze, LinkedIn, YouTube, Snapchacie oraz Pintereście! Oprócz tego do dyspozycji masz bibliotekę efektów oraz animacji.

Grafika przedstawiająca program do tworzenia wideo online.

Offeo to narzędzie, które warto sobie zapisać, bo jest świetne!

⭐⭐⭐⭐⭐ – Nasza ocena 5/5

2. Biteable

Kolejne narzędzie do tworzenia wideo online o którym mógłbym się rozpisywać. Jest po prostu kapitalne! 

Biteable wyróżnia fakt, że umożliwia na tworzenie ślicznych animacji. I bez obaw, ich biblioteka ciągle się rozrasta, a gotowych szablonów jest mnóstwo. Wszystkie animacje są podzielone tematycznie, dzięki czemu stworzenie spójnego wideo nie jest trudne. Za pomocą Biteable możesz stworzyć krótkie formy wideo, przedstawić dane w formie infografiki, czy wykorzystać do reklam np. w remarketingu.

Grafika przedstawiająca program do tworzenia wideo online.

Biteable posiada rozbudowaną bibliotekę predefiniowanych szablonów. Możesz je edytować, zmienić kolor, tekst, czas trwania każdej z sekcji. A do tego wszystkiego możesz dodać muzykę. Możliwości jest mnóstwo, a obsługa narzędzia jest prosta. Design sprawia, że chce się wracać do tego narzędzia.

Grafika przedstawiająca program do tworzenia wideo online.

Biteable to narzędzie do tworzenia wideo online, które uzależnia swoją prostotą i możliwościami. Narzędzie, które zadowoli nawet tych wybrednych. 

⭐⭐⭐⭐⭐ – Nasza ocena 5/5

3. Vyond

Będę nudny, ale Vyond to kolejne świetne narzędzie do tworzenia wideo online! To rozwiązanie świetnie się sprawdzi w tzw. explainer wideo, czyli formach wideo, które tłumaczą dane zagadnienie. Innymi słowy, jeżeli chcesz stworzyć wideo na potrzeby edukacyjne to właśnie Vyond sprawdzi się idealnie.

Bez wątpienia jest to narzędzie, które znajdzie wielu sympatyków. W swojej bazie elementów posiada dodatkowe postacie, możliwość wizualizacji wykresów, czy możliwość wgrania muzyki. Jeżeli szukasz najlepszego narzędzia do tworzenia wideo online to Vyond zalicza się do tej grupy – bez wątpienia.

Grafika przedstawiająca program do tworzenia wideo online.

To narzędzie jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz stworzyć wideo poradnik, czy pokazać np. kilka statystyk. Vyond oferuje także tworzenie whiteboardów, czyli formy, które świetnie uzupełnią działania związane z content marketingiem. Znajdziesz tu także wbudowaną bazę animacji, tekstów, muzyki, które możesz wykorzystać podczas tworzenia wideo.

Grafika przedstawiająca program do tworzenia wideo online.

Jeżeli planujesz tworzyć wideo to warto uwzględnić Vyond jako jedno z potencjalnych narzędzi, które Ci w tym pomogą. 

⭐⭐⭐⭐⭐ – Nasza ocena 5/5

Smartfon leży obok? To dobrze, bo mamy coś dla Ciebie:

Grafika przedstawiająca kod do skanowania w Messengerze.

Dodatkowe narzędzia i pomoce:

Miewasz problemy z odpowiednim dobraniem kolorów do swojej grafiki? Zamiana niby dwóch kolorów, ale jednak coś nie pasuje? A może znów zły rozmiar grafiki? Znaleźliśmy też rozwiązanie na publikowanie prezentacji w social media. Oto nasza propozycja 3 narzędzi, które uzupełnią Twój zestaw narzędzi:

  • Coolors.io – świetne, intuicyjne narzędzie, które pomoże Ci dobrać odpowiednie kolory. Automatyczny generator po kliknięciu spacji przedstawia nam kolejne zestawy idealnie dobranych kolorów. Możesz wybrać własny kolor główny, a narzędzie dopasuje pozostałe kolory do Twojego. Dla freak’ów możliwość zmiany palety kolorów. W Coolors możesz zapisać swoją paletę i udostępnić w zespole lub trzymać na przyszłość. Świetne narzędzie, które pomoże w tworzeniu grafik i wideo.
  • Landspace – narzędzie za pomocą, którego przytniesz dowolną grafikę do rozmiarów dedykowanych dla: Facebooka, Instagrama, LinkedIn, Google+, YouTube. Opcjonalnie możesz przyciąć grafikę do dowolnego, wybranego przez Ciebie rozmiaru. Prosta aplikacja, którą warto mieć pod ręką. Landpsace jest w pełni darmowe.
  • Gifdeck – bardzo proste narzędzie za pomocą, którego swoją prezentację ze Slideshare zamienisz w animację. A konkretnie w gifa, który składa się ze slajdów umieszczonych w prezentacji. Określasz ilość slajdów, czyli klatek w animacji oraz prędkość przejść pomiędzy nimi. Gotowego gifa możesz pobrać i udostępnić w social media – to dużo lepsza forma niż statyczny obrazek. Narzędzie jest w pełni darmowe.

To już koniec…

Ale tylko na dziś! To tylko część narzędzi, które pojawiły się dzisiaj. Jeżeli jeszcze nie widziałeś narzędzi do tworzenia grafiki, wideo, infografik online to warto sprawdzić. Znajdziesz tam łącznie 21 narzędzi.

#Brand24Discovers wraca już niedługo. Na tapetę weźmiemy narzędzia i pomoce dla content marketerów!


Dodatkowe lektury (i narzędzia):